Джейсън Тейтъм, Сам Хаузър отбелязаха по 25, докато Селтикс победиха Хорнетс със 118-104 за 11-та победа в 13 мача
AP News | 2024-04-02 | 03:24:18

ШАРЛОТ, Северна Каролина (АП) — Джейсън Тейтъм имаше 25 точки и 10 борби, Сам Хаузър вкара 25 точки седем тройки и Бостън Селтикс си отмъстиха за загубата в началото на сезона на Шарлът Хорнетс с победа със 118-104 в понеделник вечер.

Кристапс Порзингис добави 20 точки, а Дерик Уайт имаше 19 точки и девет борби за Селтикс, които са спечелили 11 от последните си 13 мача.

Хаузър завърши 7 от 11 отвъд дъгата, а Селтикс направиха 19 3 срещу Хорнетс, за да отмъстят за загуба със 121-118 в продължение на 20 ноември, когато Майлс Бриджис записа печеливш 3 за 6,6 секунди преди края.

Бриджис се нареди за Хорнетс с 26 точки и 11 борби, докато Грант Уилямс добави 23 точки, а Брандън Милър 19 точки.

Шарлот остана трудно за известно време срещу Бостън (59-16), който вече спечели първото място в плейофите на Източната конференция.

Но Селтикс взривиха мача през третата четвърт, упражнявайки предимството си в размера като Порзингис вкара 11 точки, за да отвори преднина от 16 точки. Порзингис се наслади на отбора на Хорнетс, който играеше без 7-футови центрове Ник Ричардс и Марк Уилямс.

След това Хаузър добави две тройки с кама през четвъртата четвърт, увеличавайки преднината до 19. Той имаше пет 3ки през второто полувреме.

Селтикс доминираха над по-малките Хорнетс на чашата с 51-40 и грабнаха три офанзивни борби при едно притежание в четвъртата четвърт, преди Уайт да вкара гол при пробив, за да изведе Бостън със 111-96 при 5:37 до края на мача.

Селтикс: Домакин на Оклахома Сити в сряда.

Хорнетс: Домакин на Портланд в сряда.