Джейвон Бенет вкарва 22, номер 21. Дейтън се превърта до 12-та поредна победа с 96-62 над Роуд Айлънд
AP News | 2024-01-20 | 21:57:18

ДЕЙТЪН, Охайо (AP) — Джейвон Бенет вкара 22 точки, достигайки 4 от 5 от диапазона от 3 точки , Дарон Холмс II имаше 21 и номер 21 Дейтън спечели 12-ия си пореден мач, надминавайки Роуд Айлънд с 96-62 в събота.

Коби Бреа беше 5 за 7 от зад дъгата и имаше 15 точки за Флайърс (15-2, 5-0 Атлантик 10), които нямат загуба от два месеца. Овните (9-8, 3-2) никога не бяха в това.

Роуд Айлънд нямаше отговор на Холмс, звездата на Дейтън, който доминираше в играта, докато не беше освободен около 5 минути след второто полувреме с Флайърс вече водят с 30.

Джейдън Хаус поведе всички голмайстори с 27 за Роуд Айлънд, но никой друг в списъка няма повече от осем точки.

Флайърс започнаха със серия от 11-0, като Холмс отбеляза скок, тройка и забивка след бърз пробив. Рамс не се появиха на таблото, докато Хаус не отбеляза 3 в 4:19 в началото на мача.

Дейтън водеше с 47-27 на полувремето, вкара първите осем точки от второто полувреме и продължи оттам.

Роуд Айлънд: Треньорът Арчи Милър се завърна в University of Dayton Arena за първи път, откакто неговият треньорски мандат тук приключи през 2017 г. Той беше треньор в Дейтън в продължение на шест сезона, водейки Flyers до четири участия в турнира на NCAA, преди да поеме работата в Индиана. Той беше уволнен от Индиана след четири сезона и нула участия в турнири.

Дейтън: Флайърс пробиха в топ 25 на AP, след като бяха непобедени през последните два месеца. Последната им загуба дойде от тогавашния номер. 6 Хюстън на 19 ноември в Чарлстън Класик. Дейтън има солидни шансове да управлява таблицата в A-10.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Flyers трябва да продължат да се движат в A-10 и да останат в Топ 25 на AP. Следващият тест може да бъде гостуването на Ричмънд на 27 януари.

Роуд Айлънд: Домакин е Фордъм в сряда.

Дейтън: в La Salle във вторник.