Джино Смит събира Seahawks с 2 TD на четвърто място, за да победи Титаните с 20-17
AP News | 2023-12-24 | 23:32:19

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Джино Смит хвърли втория си пас за тъчдаун от четвъртата четвърт на 5-ярд към Колби Паркинсън с 57 остават секунди и Сиатъл Сийхоукс запазиха надеждите си за плейофи живи, като победиха Тенеси Тайтанс с 20-17 в неделя за втората си поредна победа.

Сийхоукс (8-7) все още трябва да спечелят и да получат малко помощ, за постигнаха второ място в плейофите за три сезона.

Те започнаха бавно, след като победиха Филаделфия в понеделник вечерта и пътуваха през страната за ранния начален удар. Смит, който пропусна последните два мача заради контузен слабин, даде първата преднина на Seahawks при 13-10, когато намери DK Metcalf в левия ъгъл за TD от 11 ярда при 12:10 оставащи.

Дерик Хенри върна Тенеси със 17-13 с 2-ярдов TD рън с 3:21 до края.

Смит отговори, като прокара Seahawks на 75 ярда за 14 игри за победата.

Тенеси имаше последен шанс. Но Бойе Мейф поведе Сиатъл с два чувала, включително един за началото на последното каране на Титаните. Ryan Tannehill удари Colton Dowell за пас от 3 ярда, когато новобранецът изтича извън границите. Длъжностните лица задържаха часовника и последните секунди изтекоха без друга игра.

Елиминирани от плейофите миналата седмица, Титаните (5-10) загубиха последователни игри за трети път този сезон. Те са загубили най-малко 10 мача за втори пореден сезон, откакто са 5-27 комбинирани през 2014-15.

Хенри хвърли 12-ярдов TD пас към Chig Okonkwo в началото на втората четвърт. Титаните победиха Сиатъл с 287-273.

Тенеси игра без седем титуляри — петима в защита, след като постави двукратния играч на Pro Bowl Джефри Симънс като контузен резерв в събота и защитника Амани Хукър.

Tannehill направи първия си старт, след като изкълчи десния си глезен на 15 октомври, заменяйки новобранеца Уил Левис, който напусна загубата в продължението миналата седмица късно с изкълчен ляв глезен. Десният гард на Титаните Даниел Брънскил също бе аут с контузен глезен.

Хенри се подобри до 8 от 10 подавания в кариерата си с петия си пас TD, включително един в плейофите.

Титаните влязоха с най-скъпия отбор на NFL в червената зона, позволяващи TD само на 37,25% от тези устройства. Те удържаха Сийхоукс на чифт голове от полета на Джейсън Майърс, след като влезе в Тенеси 10, вторият в първото им каране от третото тримесечие, за да достигне в рамките на 10-6.

Ник Фолк разшири рекорда си в НФЛ до 78 последователни гола от игра от 40 ярда или по-близо с 33-ярда през втората четвърт, давайки на Тенеси преднина от 10-3 на полувремето.

ТРАВМИ

Райдресивърът на Сиатъл Джаксън Смит-Нжигба удари лявото си коляно в парче открит бетон на задната стена в началото на втората четвърт. Той се върна при следващото шофиране. Линейният защитник Джордин Брукс нарани глезена, а защитният край Дре’Мон Джоунс падна късно.

Wide receiver на Titans Chris Moore се завърна, след като беше ударен от Julian Love. Линейният защитник Кейлъб Мърфи нарани рамо, а новобранецът Тайджа Спиърс се върна след пътуване до медицинската палатка.