Джо Флако хвърля 3 TD подавания и Браунс печелят малко вероятно място в плейофите с победа с 37-20 над Джетс
AP News | 2023-12-29 | 06:32:19

КЛИВЛАНД (АП) — Джо Флако подава за 309 ярда и три тъчдауна и Кливланд Браунс печелят неочаквано място в плейофите — едва втората им от 2002 г. – въпреки многобройните контузии този сезон с победа с 37--20 над Ню Йорк Джетс в четвъртък вечерта. все още имат шанс да спечелят AFC North и може би да станат номер 1 в конференцията, нещо, което изглеждаше непостижимо само преди седмици, когато се натрупаха големи контузии.

Но нещата се промениха, откакто Флако пристигна.

Кливланд е очарован.

38-годишният куотърбек се подобри до 4-1 като титуляр с Браунс, който измъкна Super Bowl 47 MVP от дивана си в Ню Джърси миналия месец, за да се надяваме да спаси сезона им. Той е направил това и много повече.

Флако хвърли два TD паса на Джеръм Форд през първото полувреме, когато Браунс изградиха преднина от 20 точки пред Джетс (6-10), които избраха да не преподписват с 15-годишния ветеран, след като прекара три сезона с тях – и след като Арън Роджърс разкъса ахилесовото си сухожилие през седмица 1.

Флако подпали Ню Йорк за 296 ярда през първото полувреме и стана първият QB в 34 мача, който надхвърли 300 ярда срещу Джетс. Той е и първият куотърбек на Кливланд, преминал повече от 300 в четири поредни мача.

Джетс бяха принудени да стартират Тревър Сиймиан за втора поредна седмица, като Зак Уилсън отпадна от сътресение.

Siemian имаше някои хубави моменти, но прехвърляне в края на първата четвърт беше върнато на 30 ярда за TD от безопасността на Рони Хикман, за да изведе Браунс с 20-7.

Джърмейн Джонсън от Ню Йорк имаше избор -6 през втората четвърт, когато той прекрасно отклони подаването на Флако към себе си и го върна на 37 ярда.

Нищо не беше лесно този сезон за Браунс, които продължиха да печелят, въпреки че бяха претоварени от контузии след първия мач . Флако е техният четвърти титулярен куотърбек, липсват им и двата офанзивни удара в първия отбор, а 12 играчи – включително QB Дешон Уотсън и бягащият Ник Чъб – са контузени резерви.

Така че беше подходящо да отидат в най-големия си мач този сезон, като пропуснаха стартовия ритач, залагащ и уаййд ресивър Амари Купър, който излизаше от рекордно за франчайза представяне на 265 ярда в неделя в Хюстън.

НОВИ МОМЧЕТА

Браунс за първи път видяха ритника Райли Патерсън и играча Мат Хаак, и двамата подписаха по-рано тази седмица.

Патерсън, заместващ контузения Дъстин Хопкинс, вкара 4 от 5 допълнителни точки и направи гол от 33 ярда при оставащи 2:54.

Haack отбеляза средно 51,7 ярда за три удара.

GARRETT & GARRETT

Звездата на защитника на Браунс Майлс Гарет сложи край на поредица от пет мача без уволнение, като победи Сиемиан през първото полувреме.

Гарет Уилсън от Ню Йорк преодоля над 1000 ярда за втори пореден сезон. Той също го направи като новобранец през 2022 г. и е един от 10-те активни играчи с два сезона на 1000 ярда, за да започнат кариерата си.

СТРАШЕН МОМЕНТ

Уайд ресивърът на Браунс Илайджа Мур претърпя нараняване на главата през втората четвърт.

След като улови пас от 22 ярда от Флако, каската на Мур беше забита в тревата, докато падаше. Той се претърколи по гръб и изглежда потрепна, докато съотборниците му бързо извикаха медицински персонал.

Мур, който прекара последните два сезона с Джетс, получи помощ от терена и ескортиран до съблекалнята на Кливланд.

p>

ТРАВМИ

Джетс: WR Алън Лазард (болест) беше сред неактивните на отбора. ... OL Джейкъб Хансън претърпя мозъчно сътресение. ... OT Xavier Newman получи помощ от четвъртата четвърт с неуточнена контузия.

Браунс: Купър влезе под въпрос, но се очакваше да играе. Въпреки това, след като тества нараняване на петата по време на тренировка на терена, Браунс избраха да го оставят да седи, вместо да рискуват повече щети. ... CB Майк Форд младши (прасеца) се нарани, покривайки ритник през първата четвърт.

Джетс: в Нова Англия на 7 януари.

Браунс: в Синсинати на 7 януари.