Джоел Ембийд отбеляза 42 точки, като 76ers нанесе най-лошата загуба на Хорнетс в историята на франчайза, 135-82
AP News | 2023-12-17 | 04:41:03

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Джоел Ембийд имаше 42 точки и 15 борби, а Филаделфия 76ърс предаде на изтощения от контузии Шарлът Най-тежката загуба на Хорнетс в историята на франчайза, 135-82 в събота вечерта.

Тайрис Макси добави 21 точки за 76-ърс (18-7), които стреляха бързо, когато Ембийд надигра Хорнетс сам в първия мач четвърт, изградиха преднина от 29 точки на полувремето и никога не бяха предизвикани.

Предишната най-голяма загуба на Хорнетс беше загуба с 50 точки от Милуоки Бъкс на 10 януари 2000 г.

Шарлът игра без трима титуляри в ЛаМело Бол, Гордън Хейуърд и Марк Уилямс, две ключови резерви в Пи Джей Уошингтън и Коди Мартин, а след това загуби голмайстора Тери Розиър в третата четвърт, когато хвана носа с лакът. Розие, който отбеляза средно повече от 28 точки в предишните седем мача, никога не беше изключван, но не се върна в играта.

Брандън Милър поведе Хорнетс (7-17) с 14 точки, въпреки че стреля 4 от 16 от пода.

Ембийд даде тона рано с 18 точки и девет борби през първата четвърт, докато 76ers изградиха преднина от 33-17. Ембийд вкара по свое усмотрение на безспорни скокове от средна дистанция срещу Ник Ричардс, който допусна 10 лесни точки, преди да се насочи към пейката с втория си фаул пет минути след мача.

Макси вкара пет тройки във втората четвърт и Embiid имаше 25 точки и 10 борби на почивката, когато 76ers увеличиха преднината си до 73-44.

Embiid най-накрая излезе от играта със скандирания „MVP! MVP!“ с 19,8 секунди до края на третата четвърт, като 76ers водеха с 41. Ембийд, който беше 18 от 23 от терена, не игра през четвъртата четвърт.

76ers: домакин на Чикаго в понеделник вечер.

Хорнетс: в Торонто в понеделник вечер.