Джоел Ембийд отбеляза 51 точки, когато Филаделфия 76-ърс победи Минесота Тимбъруулвс със 127-113
AP News | 2023-12-21 | 05:19:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джоел Ембийд отбеляза най-високите за сезона 51 точки и взе 12 борби, а Филаделфия 76-ърс използваха голяма четвърта четвърт за да затвори Минесота Тимбъруулвс за победа със 127-113 в сряда вечерта.

Тайрис Макси вкара 35 точки, когато Филаделфия (19-8) спечели за седми път в осем мача, връщайки се добре след 108 -104 загуба от Чикаго в понеделник вечер.

Минесота (20-6) получи 27 точки от Антъни Едуардс, 23 точки от Карл-Антъни Таунс и 21 от Джейдън Макданиелс. Timberwolves влязоха в сряда вечер като победители в девет от последните си 10 мача и притежатели на най-добрия рекорд в лигата.

Това беше седмият мач в кариерата на Ембийд с поне 50 точки. Той записа и своя 12-и пореден мач с 30 или повече точки и 10 борби. Това е най-дългата подобна серия в НБА, откакто Карим Абдул-Джабар го направи в 16 поредни мача за Милуоки Бъкс през сезон 1971-72.

Единствените други играчи, които имат 12 или повече мача от 30-10 в историята на НБА, освен Ембийд и Абдул-Джабар, са Уилт Чембърлейн, Елгин Бейлър и Уолт Белами.

Игра, която беше обявена за сблъсък на отбранителни стилове, се обърна към Sixers по време на впечатляващо представяне на нападателни ходове от Embiid през третата четвърт. Той вкара 19 от 26-те точки на Филаделфия през периода и запази лидерството на Сиксърс при 90-87 в началото на четвъртата част.

Макси вкара 15 точки в последната четвърт, повечето от които дойдоха по време на пет- минута в началото на периода, когато Ембийд беше на пейката. Никой друг играч на Филаделфия не отбеляза двуцифрен резултат за втори пореден мач.

Филаделфия в крайна сметка загуби титулярния гард Де’Антъни Мелтън през второто полувреме с контузия на лявото бедро.

Timberwolves: Върнете се у дома за мач срещу Лос Анджелис Лейкърс в четвъртък вечер.

76ers: Домакин на Торонто в петък вечер.