Джоел Ембийд пропуска 4-ти пореден мач в Денвър, тъй като 76ers го направи късна драскотина с възпалено коляно
AP News | 2024-01-27 | 01:24:18

ДЕНВЪР (AP) — Звездата на Филаделфия Джоел Ембийд пропусна мача на 76ers в Денвър за четвърти пореден сезон в събота след медицинския преглед на отбора служителите решиха, че той не трябва да играе.

Сиксърс одраскаха Ембийд минути преди върха, след като той имаше дискомфорт в лявото си коляно по време на загрявките. Това лиши баскетболните фенове от още един мач с Никола Йокич и защитаващия титлата на НБА Нъгетс.

С Ембийд в съблекалнята на Сиксърс, публиката на Бол Арена избухна в скандирания „Къде е Ембийд?“ когато Нъгетс започнаха играта си срещу Сиксърс с малко играчи с резултат 13-4.

Това е 11-ият мач на Ембийд, който той пропуска този сезон. Той може да пропусне само още шест, за да остане право на наградите на лигата, включително MVP, която спечели миналата година за първи път, докато отказа на Йокич трета поредна такава чест.

Също седящи в Денвър бяха Тайрис Макси (изкълчен ляв глезен), Тобиас Харис (заболяване) и Мо Бамба (възпалено дясно коляно).

Ембийд не беше посочен в доклада за контузии в събота и той се готвеше да играе в Денвър за първи път от 8 ноември 2019 г.

Последните му четири мача с Йокич бяха във Филаделфия, включително победа със 126-121 на Сиксърс на 16 януари, при която Ембийд имаше 41 точки и 10 асистенции срещу 25 точки и 19 борби на Йокич в мач на последните двама най-добри играчи в НБА.

Ембийд беше подиграван миналата година с „ Missing Person” се разписва на трибуните на Ball Arena, след като изчака мача на Sixers в Денвър с болен прасец, което доведе до обвинения, че е избягвал Йокич.