Джоел Ембийд пропуска мача на Сиксърс срещу Блейзърс заради възпалено ляво коляно
AP News | 2024-01-30 | 05:03:48

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Седемкратният играч на звездите на Филаделфия Джоел Ембийд беше отстранен от втори пореден мач в понеделник вечерта поради възпаление ляво коляно.

Ембийд беше посочен като под въпрос преди мача срещу Портланд Трейл Блейзърс, след като отседна мача на 76ers срещу Денвър в събота.

Това беше 12-ият пропуснат мач на Ембийд тази сезон. Той може да пропусне само още пет, за да остане допустим за наградите на лигата, включително MVP, която спечели миналата година.

7-футерът има средно 36 точки и 11,4 борби на мач. Той отбеляза 70 точки миналата седмица при победата със 133-123 над Сан Антонио, но изглежда нарани коляното си миналия четвъртък при загубата със 134-122 от Пейсърс.

Треньорът на Sixers Ник Nurse каза, че състоянието на Embiid за мача срещу Golden State във вторник вечер е несигурно.

„Изобщо не искам да го изключвам“, каза Сестра. „Така че предполагам, че просто ще видим как се справяме.“

Гардът на Sixers Tyrese Maxey също пропусна мача заради изкълчен ляв глезен.

Ембийд беше одраскан минути преди съботния мач срещу Нъгетс, който беше по националната телевизия в очакване на мача му с Никола Йокич от Денвър. Той не беше включен в доклада за контузии преди мача. Сиксърс загубиха със 111-105.