Джоел Ембийд се завърна със седми трипъл-дабъл в кариерата си при победата на 76ers над Чикаго Булс
AP News | 2024-01-03 | 04:40:23

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джоел Ембийд имаше 31 точки, 15 борби и 10 асистенции при завръщането си от изкълчен десен глезен, отбеляза Тайрийс Макси 21 точки и Philadelphia 76ers победиха Chicago Bulls със 110-97 във вторник вечерта.

Embiid пропусна и четирите мача на празничното гостуване на 76ers и те стигнаха с 2-2. Един от тези мачове беше в Чикаго само три вечери по-рано, загуба със 105-92, в която Sixers никога не водеха през второто полувреме.

Embiid е действащият MVP на NBA с причина. С завръщането на големия човек, Sixers превърнаха това в ранен удар срещу отбор на Bulls, който напоследък игра добре без контузения гард Zach LaVine. LaVine може да се завърне в състава още в петък. Дори двукратният Мач на звездите нямаше да помогне много в този случай, тъй като Булс паднаха до 10-6 този сезон без него.

76ers се състезаваха до 43-18 след една четвърт, като Bulls пропуснаха всичките 10 тройки.

ДеМар Дерозан поведе Булс с 16 точки. Андре Дръмонд имаше 11 точки, 17 борби и направи забивка за радост на публиката на домакините, когато беше забит от предната част на ръба. Нападателят Патрик Уилямс напусна с контузен десен глезен.

Беше такава вечер във Фили, където 76ers продължиха скорошната тенденция на комфортни победи. Те донесоха на ЛеБрон Джеймс най-голямото поражение в професионалната му кариера при победа с 44 точки през ноември. Имаше победа с 45 точки над Вашингтон и победа с 32 точки над Детройт.

Толкова много мачове в НБА са игри напред-назад. Сиксърс са силни у дома в изграждането на двуцифрена преднина и никога не се отказват – особено срещу лоши отбори или такива с недостатъчен персонал като Булс (Никола Вучевич отпадна) – и се движат към лесни победи.

Победите също така дават шанс на Embiid, който достигна седмия си трипъл-дабъл в кариерата през третата четвърт, шанс за почивка. Той отседна четвъртата четвърт. Ембийд разшири рекордите си за франчайз с 15 поредни мача с 30 точки и 14 поредни мача с 30 точки и 10 борби.

Сиксерс отправиха 12 от първите си 16 удара и започнаха 7 от 9 в диапазона от 3 точки. Ранният изблик им даде преднина от 25 точки, най-голямата им в края на първата четвърт, откакто водеха Милуоки с 28 точки на 11 април 2018 г.

Ембийд имаше 22 точки на полувремето, а Кели Оубре Джуниър вкара 16. Преднината от 73-42 отбеляза 12-ия път в историята на франчайза, когато Sixers водеха с повече от 31 точки на полувремето.

Embiid скочи, завъртя се, поряза и никога не изглеждаше притеснен от глезена. Той дори осигури своя трипъл-дабъл с пас без поглед. Дори и с пропуснатите мачове, Embiid все още е лидер в лигата по точкуване с 35 точки на мач.

Bulls: Посетете Ню Йорк в сряда.

76ers: домакин на Никс в петък.