Джоел Ембийд вкара 37, когато 76ers победиха Пистънс със 120-102 за 6-та поредна победа
AP News | 2024-04-10 | 03:48:49

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джоел Ембийд имаше 37 точки и 11 борби, а Филаделфия 76-ърс удължиха победната си серия до шест мача със 120-102 победи над Детройт Пистънс във вторник вечер.

Бъди Хийлд вкара 18, а Кели Оубре младши добави 17, докато 76ers (45-35) продължиха да настояват да избегнат Play-In турнира и останаха в борбата за шестото място в плейофите на Източната конференция.

Ембийд добави осем асистенции и изигра 36 минути – най-много в четирите мача след завръщането си след контузия на менискуса, получена на 30 януари.

Джейдън Айви вкара 25 точки, а Еван Фурние добави 21 за Пистънс, които паднаха до 13-66 и се доближиха до постигането на най-лошия рекорд в НБА този сезон.

Пистънс, подпомогнати от четири проиграни загуби на Филаделфия, използваха головещ изблик на Айви и Фурние през третото тримесечие, за да намалят дефицита си до 71-70. Въпреки това Ембийд и атаката на Сиксърс се засилиха и Филаделфия увеличи преднината си до 90-78 до края на периода.

Филаделфия игра без Тайрис Макси, който вкара рекорд в кариерата си 52 при двойна победа над Сан Антонио в продълженията в неделя вечер. Maxey беше одраскан от болка в лявото бедро, докато колегата му в задната зона Kyle Lowry пропусна втория си пореден мач с подуване на лявото коляно.

Тобиас Харис се завърна в състава на Сиксърс, след като имаше натъртване на лявото коляно, което го принуди да пропусне и трите мача от гостуването на Филаделфия. Той вкара 15 точки при стрелба 6 от 13 за 28 минути.

Пистънс: домакин на Чикаго в четвъртък вечер

76ers: домакин на Орландо в петък вечер.