Джоел Ембийд вкарва 50 точки, за да изведе 76ers зад Никс със 125-114, за да намали дефицита до 2-1
AP News | 2024-04-26 | 04:32:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (АП) — Джоел Ембийд вкара 50 точки, правейки всичките четири опита за 3 точки и вкарвайки 18 в потенциален трета четвърт в четвъртък вечер, за да изведе Филаделфия 76-ърс до победа със 125-114 над Ню Йорк Никс в мач 3 от техните серии от първия кръг на Източната конференция.

Ембийд смело заяви „ние сме ще спечели тази серия“, след като 76ers отпаднаха мач 2.

С едно от най-добрите усилия след сезона в кариерата си, Ембийд стана третият играч, който някога е отбелязал 50 точки срещу Никс в след сезона и запази надеждата за завръщане в серията на Филаделфия е много жива.

Никс ​​водят в серията с 2-1. Мач 4 е в неделя във Филаделфия.

Ембийд беше 13 от 19 от пода като цяло, направи 19 от 21 наказателни хвърляния и отбеляза пет тройки.

MVP на НБА за миналия сезон, Ембийд най-накрая превърна публиката -- която имаше различен нюйоркски привкус в Южни Фили --- в една разтърсваща за домакинския отбор. Центърът на звездите игра по-скоро като стрелец гард в третия, когато спаси сезона.

Сиксерс успяха да постигнат изоставане от три точки на полувремето, когато Ембийд се разгорещи. Той удари една 3 и след това още две – последните две с асистенции на Тайрийс Макси – което даде преднина на Sixers с 82-72. Четвъртата му тройка доведе до 98-85.

Не е зле за 34% стрелец по 3 точки в кариерата.

Макси добави две тройки в четвъртината и 76ers вкараха цели 9 от 12 отвъд дъгата за 43 точки.

След като бяха наказани в Ню Йорк, Сиксърс отстъпиха.

Огромната скоба за ляво коляно на Ембийд помогна да се укрепи 7-футът, след като се справяше с контузии през целия сезон. В повечето случаи той запази хладнокръвие и беше в микса в двата края на корта през целия мач. Ембийд имаше 17 точки, три фаула и дори сграбчи Мичъл Робинсън и го завлече на корта през първото полувреме, където отново не бяха достатъчно добри, за да изглеждат като отбор, който може да победи Никс.

The Никс спечелиха първите два мача в Ню Йорк, подчертано от тройката на Донте Ди Винченцо за 13 секунди преди края на мач 2. На фона на два банера на националния шампионат на Виланова, които помогнаха на програмата да спечели, триото бивши диви котки бяха до голяма степен задушени в игра 3.

Джейлън Брънсън поведе Никс с 39 точки и 13 асистенции. Джош Харт — чиято грандиозна стрелба за 3 точки в Ню Йорк беше неочакван бонус за Никс — вкара 20 точки, но Ди Винченцо имаше пет.

Те трябва да се чувстват като у дома си на арена на Сиксърс, която звучеше повече като Мадисън Скуеър Гардън като скандирания „Хайде Никс!“ отекваха из цялата арена за част от играта. Джон Старкс бурно ги аплодираше от корта си.

Сиксерс контрираха с Алън Айвърсън.

Но носталгията нямаше голямо значение между два отбора, които играха един срещу друг в серия след сезона за за първи път от 1989 г.

Този може да се оформи като незапомнящ се.

Embiid беше изпълнена със серенада с „MVP! MVP!“ скандирания, докато увеличаваше преднината от линията за наказателно хвърляне в четвъртата четвърт.

„Джоел Ембийд е забранен от Емпайър Стейт Билдинг“, беше публикувано в акаунта на небостъргача в социалните медии.

Макси завърши с 25 точки. Кели Оубре-младши имаше 15 точки и не показа трайни ефекти след докладваното му участие в автомобилна катастрофа след мач 2.

Мач 3 се игра без значителни спорове със съдиите, след като НБА каза, че реферите са пропуснали няколко късни обаждания в мач 2.