Джоел Ериксон Ек наруши равенство в 3-ти период при победата на Уайлд с 5-2 над Койотс
AP News | 2024-03-08 | 07:19:48

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джоел Ериксон Ек наруши равенство в трети период с 29-ия си гол, Марк-Андре Фльори направи 23 спасявания и Минесота Уайлд победи Аризона Койотс с 5-2 в четвъртък вечерта.

След като Зак Богосян дръпна Уайлд дори при 2 две минути след третия период, Ек победи вратаря Карел Веймелка с удар с ръка от левия кръг при 7:16.

Кирил Капризов отбеляза своя 30-и гол, Брок Фейбър и Конър Сюард добавиха празни мрежи, а Матс Зукарело направи три асистенции. Минесота спечели две поредни победи, след като пропуск от три мача го остави на девет точки от финалната уайлд кард на Западната конференция.

Фльори постигна втората си победа за три седмици в Mullett Arena с 4600 места и е с 19-10 -1 срещу Койотс.

Веймелка направи 23 спасявания за Койотс. Те загубиха две поредни и 16 от 18.

Клейтън Келър и Майкъл Карконе отбелязаха седем секунди разлика в първите 1:28 на третия, за да дадат преднина на Аризона с 2-1, но Богосян изравни 32 секунди по-късно, когато нанесе удар с китката си през блъсканица пред мрежата.

Дивият нападател Джак Лучини влезе в контакт с Веймелка в гънката на играта, но предизвикателството на Койотите за намеса на вратаря беше отказано.

Капризов има четири гола в последните два мача, след като постигна третия си трик за сезона при победата с 4-3 над Сан Хосе в неделя.

Капризов откри резултата в пауърплей с 1 :51 остават във втората част. След като Шон Дурзи беше изключен за спъване, Капризов пое напречен пас от Зукарело и намери отворения десен ъгъл.

Койотс се отказаха от пет гола за пауърплей в последните два мача. Чикаго имаше четири гола в пауърплейс при победа с 5-2 във вторник вечерта, което съответства на най-много такива голове, допуснати от Койотите, откакто франчайзът се премести от Уинипег през 1996 г.

Аризона издържа нападателя Джейсън Зукър и защитника Мат Дъмба поради „търговски“ причини, каза екипът. Нападателят Ник Бюгстад ​​пропусна мача по семейни причини. Аризона размени защитника Трой Стечър в Едмънтън, след като Стечър премина през сутрешното пързаляне в четвъртък.

Уайлд: В Колорадо в петък вечер.

Койоти: Домакин Детройт в петък вечер, техният трети домакински мач за четири дни.