Джонсън, Сочан водят Спърс пред отбора на Уориърс без Къри, 126-113
AP News | 2024-03-10 | 06:32:34

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Келдън Джонсън имаше 22 точки и 11 борби, а Сан Антонио Спърс победи отбор на Голдън Стейт Уориърс, играещ без Стивън Къри 126-113 в събота вечер.

Джеръми Сочан и Малаки Бранхам вкараха по 20 точки за Сан Антонио, който беше загубил седем от девет. Джулиан Шампани имаше 17 точки и седем борби, а Тре Джоунс завърши с 11 асистенции.

Клей Томпсън влезе от пейката, за да вкара 27 точки за Голдън Стейт, който загуби последователни мачове за първи път от 25 януари и 27 за Кингс и Лейкърс – също у дома в Чейс Сентър.

И Къри, и новобранецът на Спърс Виктор Уембаняма останаха с контузии в десния глезен.

Джонатан Куминга вкара първите девет точки на Уориърс от четвъртата и 11 от 13 – всички атакуващи коша – за завърши с 26 за петия си мач с 20 точки в последните седем. Но той нямаше достатъчно помощ, тъй като Уориърс много пропуснаха 26,9 точки на Къри на мач.

Всеки път, когато Голдън Стейт направи тласък в края на третата част, Спърс изглежда имаха отговор в офанзивен край – и го запазиха през последните 12 минути. Трейс Джаксън-Дейвис имаше изоставане при каране с 37 секунди до края на четвъртината, само за Шампани да събори тройка от основната линия мигове по-късно.

Шампани направи пет тройки, а Джонсън отбеляза четири, докато Спърс вкараха 17 за 33 от дълбочина. Те влязоха в мача на 29-то място в НБА по стрелба за 3 точки с 34,8%.

Сан Антонио водеше с 18 в средата на втората четвърт, докато хвърляше 55,9%, след което отиде на полувремето с 62-43.

Крис Пол започна на мястото на Къри и имаше 10 точки и девет асистенции. Това беше неговият 12-ти старт и първи от 5 януари срещу Детройт, когато Уориърс използваха 20-ия си различен стартов състав.

ЯМР преглед на глезена на Къри не разкри структурни щети. Предвижда се той да бъде преоценен във вторник.

„Бих казал, че това е добър резултат. ЯМР беше ясен, той се чувства по-добре днес“, каза треньорът на Уориърс Стив Кер. „Така че като цяло бих го нарекъл положително.“

Двукратният MVP, който навършва 36 години в четвъртък, беше наранен в края на четвъртата четвърт от загубата със 125-122 от Чикаго Булс в четвъртък.

Уориърс прекъснаха своята серия от пет победи срещу Сан Антонио и също така спечелиха три поредни победи в серията у дома.

Пенсионираната тенис звезда Роджър Федерер седеше край корта с Собственикът на Warriors Джо Лакоб ден след обявяването на тенис събитието Laver Cup, което ще се проведе в Chase Center през септември 2025 г.

Това отбеляза първия мач на Golden State без Къри или Томпсън, който започва от 20 януари 2023 г. срещу Клипърс , според Елиас.

Отборите играят отново в понеделник в Сан Антонио.