Джоплин вкара 20 точки, докато Маркет №6 постигна победа с 81-51 над Джорджтаун
AP News | 2023-12-23 | 04:16:34

МИЛУОКИ (AP) — Дейвид Джоплин вкара 20 точки, а Маркет №6 победи безпроблемния Джорджтаун с 81-51 в петък, възстановявайки се от загуба в откриването на Big East.

Marquette (10-3, 1-1) спечели 18-ия си пореден мач у дома, завръщайки се във форма три вечери след загуба със 72-57 в Providence. Golden Eagles са спечелили 19 последователни домакински състезания в Big East.

Golden Eagles не са губили във Fiserv Forum, откакто паднаха с 80-77 след продължение от Уисконсин на 3 декември 2022 г. Последното домакинство на Маркет в Big East загубата беше игра с двойно продължение с Крейтън на 1 януари 2022 г.

Тайлър Колек имаше 13 точки, 10 асистенции и пет борби за Маркет. Oso Ighodaro също вкара 13 точки.

Джейдън Епс отбеляза 14, а Донтрез Стайлс имаше 12 за Джорджтаун (7-6, 0-2). Hoyas допуснаха 19 хвърляния и стрелба от 32,8% (20 от 61) като цяло, включително представяне 5 за 25 от диапазон от 3 точки.

Marquette имаше слабо начало и не взе първата си преднина, докато мачът не беше преди девет минути, но малко след това Golden Eagles увеличи разликата до двуцифрено число.

Бен Голд удари трио тройки по време на серия 17-2, която превърна дефицита от 13-10 в предимство от 27-15. Златните орли увеличиха преднината си до 41-24 до полувремето.

Серия от 11-0 в началото на второто полувреме помогна на Маркет да увеличи разликата до 25, а Златните орли я изсипаха оттам.

Гардът на Маркет Стиви Мичъл пропусна четвърти пореден мач поради контузия на подколянното сухожилие.

Джорджтаун: Hoyas се включиха в състезанието Big East, след като спечелиха шест от последните си осем мача, но тази последна седмица показа пред каква голяма задача е изправен бившият треньор на Провидънс Ед Кули, за да върне Джорджтаун на по-високите нива на тази конференция. След като загубиха със 74-64 от Бътлър в откриването на Големия изток, Hoyas не бяха конкурентни срещу Маркет.

Маркет: След като Колек и Кам Джоунс комбинираха 34 от 57-те точки на Маркет срещу Провидънс, Златните орли имаха много по-балансирана атака в петък. Шестима играчи отбелязаха поне осем точки. Маркет преодоля една свободна вечер от Джоунс, който вкара осем точки, като същевременно стреля 3 от общо 14 и 1 от 7 при опити за 3 точки.

ПОСЛЕДСТВИЯ В АНКЕТАТА

Дори след тази победа Маркет смята да загуби няколко места въз основа на загубата си от Провидънс.

Джорджтаун: Домакини № 12 Крейтън на 2 януари.

Маркет: Домакин на Крейтън на 30 декември.