Джордан Бинингтън прави 40 спасявания, за да изведе Сините срещу Флайърс с 2-1 в дузпа
AP News | 2024-03-05 | 05:16:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Павел Бухневич и Джейк Нейбърс отбелязаха в дузпата, а Кевин Хейс отбеляза гол срещу бившия си отбор като Сейнт Луис Блус победи Филаделфия Флайърс с 2-1 в понеделник вечер.

Съседите вкараха между подложките на вратаря на Флайърс Сам Ерсон като втори стрелец на Сейнт Луис. Морган Фрост от Филаделфия победи Джордан Бинингтън през лявото рамо, изравнявайки резултата при дузпите. След като четвъртият стрелец на Флайърс, Оуен Типет, пропусна, Бухневич използва хитро движение, за да вкара с удар от бекхенд.

Бинингтън направи 40 спасявания и имаше няколко ключови спирания в дузпите за Сейнт Луис, които спечелиха втория си пореден мач.

Скот Лаутън вкара в редовното време, а Ерсон направи 24 спасявания за Филаделфия, която влезе на трето място в Дивизията Метрополитън.

Св. Луис контролираше по-голямата част от притежанието на топката в продълженията 3 на 3, но флайърс имаха най-добрите положения за гол. Опитът на Кам Йорк малко по-малко от четири минути след допълнителната сесия отби гредата, след като Бинингтън получи част от удара. След това, в последните секунди на OT, Бинингтън отказа Травис Санхайм със звездно спасяване с блокер, след като Санхайм нахлу сам.

Лаутън изведе Филаделфия напред с 1:08 за игра в първия период, когато завърши двубой 2-на-1 с Тайсън Фьорстър. Филаделфия контролираше рикошета при удар от гредата и се впусна напред за странен удар. Пасът на Фьорстър точно отдясно на гънката се изплъзна на Бинингтън, отби се от Лаутън и влезе в мрежата.

Хейс изравни до 1 при оставащи 4:13 във втория период, когато вкара при пробив. Голът прекъсна 19-те голмайсторски мача на Хейс, който за последно вкара на 13 януари. Той има 11 гола и 23 точки в 61 мача със Сейнт Луис този сезон, след като бе придобит при сделка от Фили през юни за шестия отбор през 2024 г. кръгъл избор.

Хейс записа 157 точки за четири сезона с Флайърс между 2019-23. Той влезе в отбора на звездите миналия сезон, когато имаше 18 гола и 36 асистенции. Но имаше несъгласие между ветерана и треньора Джон Торторела, който премести Хейс от естествената му централна позиция на крило.

Торторела публично подкрепи Хейс през този сезон, когато бившият Флайър беше проучен след доклад за възможното му влияние върху топ перспективата Кътър Готие, който не искаше да подпише с Филаделфия. Флайърс изпратиха правата на Готие, номер 5 в драфта за 2022 г., на Анахайм през януари за защитника Джейми Драйсдейл и втория избор за 2025 г.

Феновете на Флайърс аплодираха Хейс, когато клубът показа видео за оценка през първия период, но го освиркваха след гола му. Торторела също ръкопляска, когато Хейс получи видео почитта.

Драйсдейл (горната част на тялото) пропусна четвъртото си поредно състезание.

Блус: в Ню Йорк Айлъндърс във вторник вечер.

Флайърс: във Флорида в четвъртък вечер.