Джордан Кларксън отбеляза 16 от 30-те си в 4-та, Джаз преодоля пасива от 17 точки, за да победи Раптърс със 126-119
AP News | 2023-12-24 | 05:16:33

ТОРОНТО (АП) — Джордан Кларксън отбеляза 16 от 30-те си точки през четвъртата четвърт, Лаури Марканен също 30 и Юта Джаз преодоля пасива от 17 точки, за да победи Торонто Раптърс със 126-119 в събота вечер.

Колин Секстън вкара 16 точки, Джон Колинс и Уокър Кеслър имат по 10, а Крис Дън добави сезон - високите 13 асистенции, докато Джазът записа втората си поредна победа на пътя. Юта е с 4-13 далеч от дома.

Дън имаше осем точки и осем борби, а Марканен добави девет борби за Джаз. Юта спечели три поредни мача срещу Торонто.

Скоти Барнс съвпадна с рекорда си в кариерата с 32 точки, включително 17 през първата четвърт, и добави 14 борби за Раптърс. Паскал Сиакам и О.Г. Ануноби вкара по 19 точки, Гари Трент Джуниър имаше 16, а Денис Шрьодер 11.

Юта изоставаше с 98-85 след три четвърти и използва серия от 19-6, за да започне четвъртия период, завършил с пропуск на Кларксън, за да изравни резултата на 104 при оставащи 6:44 минути до края.

Торонто извика таймаут преди Марканен и Шрьодер да си разменят кошове. След това Марканен вкара пет точки, а Кларксън се навърза от дълбочина, докато Джаз вкара 10 поредни точки, за да поведе със 116-106 при оставащи 4:02.

Гардът на Джаз Тален Хортън-Тъкър пропусна втория си пореден мач заради болен ляв крак, но Марканен (ляво подколенно сухожилие) и Кларксън (дясно подколенно сухожилие) се завърнаха, след като излежаха победата в Детройт в четвъртък. Кейонте Джордж (ляв крак) от Юта пропусна своя шести пореден мач.

Раптърс водеха с 34-31 след едно и 71-55 на полувремето.

Джаз: Посетете Сан Антонио във вторник вечер.

Раптърс: Започнете пътуване с три мача във Вашингтон в сряда.