Джордан Кларксън отбелязва 38, докато Джаз се отдръпва късно, за да победи Уизардс със 127-115
AP News | 2024-03-05 | 06:56:33

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Джордан Кларксън отбеляза най-високите за сезона 38 точки, включително 12-0 в края на отсечката, за да увеличи Юта Джаз над Вашингтон Уизардс със 127-115 в понеделник вечер.

Колин Секстън вкара 29 точки, а Джон Колинс добави 17 точки, 15 борби и шест блокади в кариерата си за Юта (28-34), които бяха загубили осем от девет.

Уизърдс водеха със 113-111 с 5:21 до края на играта, но не отбелязаха нов гол от игра до края на пътя и удължиха поредицата си от загуби до 15.

Кларксън направи 5 от 6 удара в решаващия си мач и сега има най-много мачове с над 30 точки като резерва в историята на отбора. Той също така отчете 10 борби и седем асистенции, за да поведе Джаз с къси играчи.

Джордан Пуул отбеляза 32 точки, Кайл Кузма имаше 23, а Тайъс Джоунс добави 21 за Вашингтон (9-52). Кузма надмина 8000 точки в кариерата си.

Джазистите играха без водещия голмайстор Лаури Марканен (бедро) и защитна котва Уокър Кеслър (крак). Кейонте Джордж игра шест минути без гол, преди да напусне поради заболяване, докато другият новобранец Тейлър Хендрикс напусна по-късно през първото полувреме с изкълчен пръст на крака.

Джордж отбеляза средно 20,0 точки и 6,0 асистенции през предходните шест мача и направи повече тройки от всеки друг играч, с изключение на Стеф Къри през този период.

Въпреки че двата отбора притежават двата най-лоши рекорда от паузата на Мача на звездите, комбинираната им стрелба от дистанция (41%) в този, срещу двете борещи се защити, беше звездна.

Вашингтон надмина Джаз с точки за бърз пробив, 33-14, но не успя да вкара, когато беше най-важно.

Уизардс са само на една загуба от поставянето на рекорда на франчайза за последователни загуби от 16, започна през март 2010 г. Серията започна, след като Гилбърт Аренас беше отстранен за внасяне на оръжие в съблекалнята, а другите титуляри Антаун Джеймисън и Карън Бътлър бяха разменени.

Пул направи първите си осем удара, включително пет тройки, тъй като Wizards водеха с цели 14 точки през първото полувреме.

Но, както се случва толкова често този сезон, Уизърдс позволиха някои колосални промени, променящи играта. След като изоставаха с 56-42, Джаз вкараха 17 поредни точки при осем поредни притежания, ограничени от пазенето на Джони Джузанг.

Зад острата стрелба на Пуул, Уизърдс отбелязаха рекордните за сезона 41 точки през първата четвърт и водеше на полувремето, 75-74.

Уизардс: Домакин на Орландо в сряда вечер.

Джаз: Домакин на Чикаго в сряда вечер.