Джордан Лав, Пакърс оцеляват в надпреварата на Пантърс, печелят с 33-30, за да запазят надеждите за плейофите живи
AP News | 2023-12-24 | 23:48:32

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Джордан Лав хвърли за два тъчдауна, тича за един и направи две големи завършвания, за да настрои Андерс Фийлдгол на Карлсън от 32 ярда за 19 секунди до края и Грийн Бей Пакърс оцеляха след ралито на Каролина през четвъртата четвърт, за да победят Пантерите с 33-30 в неделя и да запазят надеждите си за плейофите живи.

Любовта хвърли тъчдаун пасове от 21 ярда към новобранеца Донтейвион Уикс и 5 ярда към Ромео Добс и вкара гол при промъкване на куотърбек, докато Пакърс прекъсват серия от две загуби. Арън Джоунс стана първият играч на Пакърс този сезон, надхвърлил 100 ярда при бързане или приемане в игра, бързайки за 127 ярда при 21 занасяния.

Пакърс (7-8) остават с един мач зад Сиатъл Сийхоукс и Лос Анджелис Рамс в надпреварата за уайлд кард на NFC.

Брайс Йънг хвърли рекордните в кариерата си 312 ярда с два паса за тъчдаун към DJ Chark за Panthers (2-13), които не успяха да надградят инерцията от победата с 9-7 над Atlanta Falcons миналата седмица.

За кратък период през четвъртото тримесечие изглеждаше, че Каролина може да направи невероятно рали.

Пантерите изоставаха с 14, когато Йънг хвърли пас от 11 ярда на Чарк по наклонен маршрут, за да направи резултата 30-22 при оставащи 7:14. Йънг изглежда се бори за превръщането на 2 точки, но Пантерите бяха призовани да задържат и Еди Пинейро пропусна втората си допълнителна точка в мача.

След защитна позиция, Пантерите върнаха топката и Йънг намери Чарк отново в десния ъгъл на крайната зона за гмуркащ се 10-ярдов TD. След това Рахийм Блекшиър изравни мача при 30, отбелязвайки при пичаут за превръщането на 2 точки.

Но Лав дойде за Пакърс. Той завърши удар от 36 ярда на трети и 4 към Добс, който извади улов близо до страничната линия, който според анализатора на правилата на Fox Sports Дийн Бландино по телевизията трябваше да бъде отменен.

Любов, който завърши 17 от 28 за 219 ярда, последван от 20 ярда до новобранеца в тайт енда Тъкър Крафт, за да достигне до Каролина 13, устройвайки удар на Карлсън.

Каролина имаше последен шанс . Йънг завърши пас от 22 ярда към Чарк от страничната линия, за да спре часовника и след това хвърли през средата към Адам Тилен за 22 ярда. Но Пантерите, без никакви таймаути, не успяха да ударят топката преди изтичането на времето.

Пакърс бяха ефективни в нападение през първото полувреме, като отбелязаха при първите си четири притежания, за да изградят преднина от 23-10 с полувреме.

ТРАВМИ

Пакърс: Уикс напусна мача с контузия в гърдите.

Пантерс: OLB Амаре Барно беше изгонен от терена с контузия в коляното в началото на първата четвърт, след като се контузи, докато покриваше удар.

Пакърс: В Минесота следващата неделя.

Пантерс: в Джаксънвил следващата неделя.