Джордан Мартинук вкарва 16 секунди, Урагани надхвърлят Койотс 5-1
AP News | 2024-02-17 | 06:48:05

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джордан Мартинук вкарва 16 секунди в мача, Пьотр Кочетков спря 30 изстрела и Каролина Хърикейнс надминава Аризона Койотс 5-1 в петък вечер.

Ураганите надскочиха Аризона с два гола в първите пет минути и продължиха натиска да спечелят за шести път в осем мача.

Jalen Chatfield, Seth Jarvis, Teuvo Teravainen и Michael Bunting също отбелязаха за Hurricanes.

Дилън Гюнтер вкара за Аризона, а Карел Веймелка даде пет гола при 23 удара, преди да бъде заменен от Мат Вилалта, който направи две спасявания в дебюта си в НХЛ.

В картината на плейофите преди месец Койотс се изкачиха спираловидно към дъното на Централната дивизия с осем поредни загуби. Аризона не е побеждавал, откакто победи Питсбърг с 5-2 на 22 януари.

В резултат на 4-2 в Далас във вторник вечерта, Ураганс, но имаха ранен скок срещу Койотс.

Мартинук вкара гол от бекхендър след рикошет, преди феновете да са се настанили по местата си, и Чатфийлд бързо направи 2-0, като вкара рикоширана топка при опит за опаковане на Мартин Некас.

Койотите вдигнаха натиска и Кочетков спря Майкъл Карконе при пробив, но Гюнтер го победи няколко минути по-късно след събиране на оборот в неутралната зона.

Койотс имаха известен натиск в началото на втория период, но Джарвис вкара по средата, когато неправилно разиграна шайба от Койотс отиде право към него в левия кръг. Теравайнен направи 4-1 в края на периода, като вкара отскок при пауър игра.

Бънтинг продължи атаката в началото на третия период, завършвайки вечерта на Веймелка, като завъртя бекхендър между подложките си.