Джош Алън и Билс се отърсиха от Майката Природа и Стийлърс при победа в плейофите 31-17
AP News | 2024-01-16 | 03:09:21

ОРЧАРД ПАРК, Ню Йорк (AP) — Джош Алън хвърли три паса за тъчдаун и отбеляза при тъчдаун от 52 ярда, рекорден за франчайз плейофа и Бъфало Билс победиха Питсбърг Стийлърс с 31-17 в понеделник в плейофна игра на АФК с уайлд кард, която беше отложена с един ден поради снежна виелица.

Трибуните на стадион Хаймарк са изригнали от сняг беше хвърлен във въздуха като конфети, когато Алън хвърли пас от 17 ярда към Халил Шакир с оставащи 6:27, които възстановиха преднината от два тъчдауна за Бъфало. Шакир улови паса при 10 над средата и след това се изплъзна от опита на Минка Фицпатрик за овладяване, като се завъртя, преди да изпревари останалите защитници на Стийлърс в крайната зона.

Вторият поставен Билс (12-6 ), който затвори редовния сезон с пет поредни победи, напредва към домакина на Патрик Махоумс и поставените под номер 3 Канзас Сити Чийфс в дивизионния кръг в неделя вечер. Билс копнееше за домакински плейофен мач срещу Чийфс, след като техните сезони 2020 и ’21 завършиха със загуби в плейофите в Канзас Сити.

Алън завърши 21 от 30 за 203 ярда и пробяга 74 ярда на осем пренасяния, превръщайки се в първия куотърбек в историята на плейофите на НФЛ, който хвърли три или повече TD подавания, докато бързаше за 70 или повече ярда и резултат. Той нямаше оборот само за четвърти път този сезон.

Мейсън Рудолф хвърли два паса за тъчдаун в първия си плейофен старт за Стийлърс (10-8), но Питсбърг беше твърде непостоянен от двете страни на топката, за да се справи с Алън и Билс. Стийлърс загубиха своя пети пореден мач от плейофите; Последната победа на франчайза след сезона беше точно преди седем години.

Рудолф, дългогодишен резервен играч, пое мястото на контузения Кени Пикет и неефективния Мич Трубиски, за да изведе Стийлърс до три поредни победи за затваряне на редовния сезон и получи старт в плейофите дори след като Пикет се възстанови от контузия в глезена.

Стийлърс излязоха равностойни, позволявайки на Бъфало да отбележи тъчдаун при три от първите си пет притежания и да изгради преднина от 21-0 при наелектризиращия тъчдаун на Алън в средата на втората четвърт. Но Питсбърг се върна в играта, като блокира опит за гол от игра в края на четвъртината, което доведе до тъчдаун.

Бъфало трябваше да чака още един ден, за да бъде домакин на Стийлърс след опасна снежна буря, която изхвърли повече от 2 фута сняг в региона, което кара NFL да измести мача от планираното начало в неделя следобед.

Елементите не изиграха голяма роля. Въпреки че температурите бяха тийнейджърски, небето беше ясно и имаше само лек бриз, който духаше край езерото Ери.

Рудолф направи 22 от 39 за 229 ярда с прихващане.

Тъчдаун пасът на Алън от 9 ярда към Доусън Нокс завърши начален удар от 80 ярда за Билс.

Бъфало вкара отново, след като защитник на линията Терел Бърнард възстанови удара на приемника Джордж Пикенс на Питсбърг 29. Алън хвърли TD пас на Далтън Кинкейд още в следващата игра.

Тъчдаунът на Алън дойде, след като ъгловият защитник Каир Елам пресече подаването на Рудолф, предназначено за Дионте Джонсън в крайната зона.

Стийлърс най-накрая се възползваха от една от малкото грешки на Билс от полувремето, когато треньорът Шон Макдермот избра да направи опит за гол от 49 ярда във вятъра с малко повече от две минути преди края.

Монтравий Адамс блокира лоу кика на Тайлър Бас. Топката пръсна около 20 ярда в територията на Билс и беше възстановена от Ник Хърбиг при 33 на Бъфало. Стийлърс вкараха пет разигравания по-късно при подаване на Рудолф от 10 ярда TD към Джонсън.

В крайна сметка Питсбърг намали преднината до 24- 17 при тъчдаун пас от 7 ярда на Рудолф към Калвин Остин с 10:32 до края.