Джош Алън събира Билс за победа с 21-14 над Делфините. Бъфало си осигурява номер 2 в AFC
AP News | 2024-01-08 | 06:48:20

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — Джош Алън хвърли зелен пас за тъчдаун на Доусън Нокс в средата на четвъртото тримесечие и Бъфало Билс спечелиха своя четвърти пореден AFC Източна титла, надминавайки Маями Долфинс с 21-14 в неделя вечерта.

Алън затрудни нещата за Билс с три проиграни победи на територията на Маями, но накрая успя да помогне на Бъфало да спечели номер. 2 поставени в конференцията. Билс, които не спечелиха място в плейофите, докато Тенеси победи Джаксънвил по-рано в неделя, ще приемат седмия поставен Питсбърг в кръга за уайлдкард в неделя.

Бъфало имаше 5-5 в средата на ноември и имаше големи коефициенти, само за да стигне до плейофите, но стигна до 6-1 в края, включително пет поредни победи, за да завърши сезона, за да влезе с много инерция.

Маями, който направи следсезона с победата си над Далас през седмица 16, падна до шестия поставен и ще играе срещу шампиона на AFC West Канзас Сити в събота вечер.

Билс доминираха във времето за притежание и надиграха Маями с почти 200 ярда, но Бъфало изоставаше с 14-7, преди Дионте Харти да върне удар на 96 ярда за тъчдаун в началото на четвъртата четвърт.

Бъфало форсира три-и-аут, а Алън режисира удар от осем ярда, 74 ярда, завършил с хвърлянето му на 5 ярда на Нокс с 4:52 до края.

Маями имаше един последен шанс, но Тейлър Рап пресече Туа Таговайлоа при пас, предназначен за Чейс Клейпул при оставащ 1:13.

Алън завърши 30 от 38 за 359 ярда и два TD. Той беше пресечен при последователни удари, за да отвори мача, и той пропиля нов шанс за гол, когато завърши пас към Тай Джонсън далеч от голлинията в края на първото полувреме, позволявайки на времето да изтече.

Обещаващ удар на Бъфало през третата четвърт завърши, когато Алън беше уволнен от Крисчън Уилкинс.

Таговайлоа завърши 17 от 27 за 173 ярда с две прихващания. Той направи тъчдаун от 3 ярда към Тайрийк Хил през втората четвърт. Променливият резултат от 25 ярда на новобранеца Де'Вон Ачан през втората четвърт доведе Маями напред със 7-0.