Джош Гиди има 11-и трипъл-дабъл в кариерата си, Тъндър устоя на Хорнетс със 121-118, за да спре 3 мача
AP News | 2024-04-08 | 02:57:18

ШАРЛОТ, Северна Каролина (АП) — Джош Гиди има 20 точки, 13 асистенции и 13 борби за своята 11-та кариера трипъл-дабъл, Исая Джо отбеляза две ключови тройки във финала 1:30 и Оклахома Сити Тъндър победи Шарлът Хорнетс със 121-118 в неделя вечерта, за да прекъсне поредицата от три загуби.

The Тъндър бяха загубили предишните си три мача — най-дългото им пропускане за сезона — със звездите Шай Гилгеус-Александър и Джейлън Уилямс извън контузии.

Но Арън Уигинс се активизира с 26 точки, а Чет Холмгрен имаше 20 точки и 10 борби, когато Тъндър се измъкна с победа, когато хладнокръвният Брандън Милър пропусна тройка при сирената, която щеше да го прати в продължения.

Грант Уилямс поведе Хорнетс с 19 точки и Васа Мичич записа 17 точки и 10 асистенции.

Оклахома Сити влезе трети в мача в Западната конференция, 1 1/2 мача зад първия Денвър.

Но Мичич, Тре Ман и Дейвис Бертанс – трима играчи, които търгуваха на Хорнетс на 8 февруари за Гордън Хейуърд, почти отнеха всякаква надежда за подобряване на посявката им в плейофите.

Мичич игра цяла вечер, Ман имаше 18 точки и шест асистенции, а Бертанс имаше 12 точки при четири тройки, помагайки на Хорнетс да намалят преднината на Тъндър от 10 точки на полувремето до една в четвъртата четвърт.

Шарлът поведе за първи път в мача при резултат 106-105, оставащи пет минути до края, когато Мичич удари Ник Рик Ричардс с диво търкалящо се пик-ен-рол алей-уп за забивка, вдигаща на крака публиката на домакините.

Оттук нататък щеше да се върне назад и напред, преди Джо да изпръска 3 за преднина от 117-115 на Тъндър с 1:27 до края.

Мичич щеше да изравни играта при удар, но Джо удари още 3 от горната част на клавиша, за да дадете предимство на OKC. Майлс Бриджис има два шанса да изравни мача в последната минута, но пропусна и двете тройки от другата страна.

Последните 20 секунди бяха неистови.

Дорт направи едно от двете наказателни удара с 17,4 секунди до края, за да стане игра за четири точки.

След като Тъндър беше призован за фаул за мъртва топка, Милър направи едно наказателно хвърляне, но след това избра да удари до дупката, вместо да стреля потенциално изравняващо 3, намалявайки преднината до победа. Хорнетс фаулираха Гиди и той направи две наказателни удара от другата страна. След това Милър пропусна наклонена 3 при зумера.

Бриджис и Милър бяха комбинирани 2 от 15 зад дъгата.

СЛЕДВА:

Гръм: Затворете сезона с домакинство от четири мача, което започва във вторник вечерта срещу Сакраменто.

Хорнетс: приемат Далас във вторник вечер в последния си домакински мач.