Джош Гиди отбеляза 23 точки, Тъндър победи Сънс със 128-103 без Гилджъс-Александър
AP News | 2024-03-30 | 04:48:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Джош Гиди отбеляза 23 точки, за да помогне на Оклахома Сити Тъндър да победи Финикс Сънс със 128-103 в петък вечер , въпреки че гардът на звездите Шай Гилгеус-Александър седи с натъртено дясно бедро.

Без Гилгеус-Александър, голмайстор номер 3 в НБА с 30,4 точки на мач, Тъндър все още хвърляше 56,3% и направи 16 от 30 тройки. Това беше критичен мач за Тъндър – те влязоха в нощта с половин игра зад Денвър Нъгетс в надпреварата за най-добър рекорд в Западната конференция.

Гиди, който има средно около 12 точки, има среден резултат 26.3 в последните му три игри. Той отбеляза 10 от 15 гола от игра срещу Финикс и имаше девет асистенции и седем борби.

Чет Холмгрен вкара 20 точки, а Джалън Уилямс и Кейсън Уолъс добавиха по 16 за Оклахома Сити.

Кевин Дюрант вкара 26 точки за Слънцата. Феновете на Thunder все още не са му простили, че напусна Оклахома Сити, за да се присъедини към Golden State Warriors след сезон 2015-16. Те го освиркваха по време на въвеждането преди мача и когато докоснеше топката, след като мачът започна.

Брадли Бийл вкара 15 точки, а Девин Букър добави 14 за Слънцата, които се подхлъзнаха, докато се опитваха да избегнат турнира за игра. Те започнаха вечерта на седмо място в Западната конференция, на половин мач зад Далас Маверикс за шесто място. Слънцата трябва да завършат шести или по-добре, за да останат извън Play-In.

Оклахома Сити отбеляза 62% удар през първото полувреме, за да поведе със 70-59 на почивката. Айзая Джо вкара всичките си 14 точки през първото полувреме и направи всичките си четири тройки. Тъндър направи 8 от 11 тройки преди почивката.

Тъндър продължиха блестящата си стрелба през третата четвърт. Арън Уигинс от Оклахома Сити открадна грешно подаване на Дюрант, след което направи подреждане от другата страна, за да изведе Тъндър напред с 90-68. Оклахома Сити водеше със 101-80 в края на периода.

Сънс: в Ню Орлиънс в понеделник вечер.

Тъндър: в Ню Йорк в неделя вечер.