Джош Одуро вкарва 32 точки, Провидънс се събира, за да победи №19 Крейтън с 91-87 в продълженията
AP News | 2024-02-08 | 06:33:04

ПРОВИДЪНС, АР (АП) — Джош Одуро има 32 точки и 12 борби, Девин Картър добави 28 точки и 11 борби, и Провидънс се събра, за да победи №19 Крейтън с 91-87 в продълженията в сряда вечерта.

Картър вкара пет тройки, за да помогне на Фрайърс (15-8, 6-6 Big East) да сложат край на пропуск от два мача и да подобрят резултата си до 2-2 срещу класирани отбори този сезон.

Крейтън (16-7, 7-5) се отказа от втория си пореден резултат въпреки 14 от 29 стрелби за 3 точки. Бейлър Шайерман поведе Блуджейс с 27 точки и 12 борби. Стивън Ашуърт добави 20 точки, а Трей Александър завърши с 18.

3 на Картър и обратно отлагане на Джейдън Пиер дадоха предимство на Фрайърс с 86-83 с по-малко от две минути игра в допълнителния период.

Шайерман беше фаулиран при следващото притежание на Крейтън, но се намеси само при едно от две наказателни удара. След това Одуро отбеляза при последвалото пътуване на Провидънс, за да направи 88-84 с по-малко от минута оставаща.

Калкбренер беше извикан за пътуване, като го върна на Провидънс. Тогава Фрайърс успяха да затворят на линията за наказателни удари.

Провидънс откри второто полувреме, като отбеляза първите си седем изстрела, за да запали серия от 27-17 и поведе с 58-50.

Крейтън отговори, като започна своя собствена серия 12-4, за да изравни резултата на 62. Двойка промени в преднината по-късно, тройка на Картър изведе Провидънс отново напред, 67-66, с 3:33 да играя.

Мачът отново беше изравнен при 75 с по-малко от две минути, за да се играе при обратно слагане от Александър.

Това остана резултатът, когато Одуро стреля погрешно при опит за отлагане и Крейтън отскочи след по-малко от минута преди края.

Излизайки от таймаут, Александър намери Стивън Ашуърт на крилото, който спокойно направи 3.

Провидънс отговори от другата страна с тройка на Картър, за да изравни резултата на 78.

Ashworth погледна към изчезване в лентата, но не успя и беше отбит от Oduro.

При оставащи 1,4 секунди Провидънс опита удар към Рафаел Кастро, но ударът рикошетира в ръба и времето изтече.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Това ще има цена за Bluejays след минималната загуба от Butler миналата седмица, която ги накара да паднат с шест места в анкетата на AP. Те все още имат мачове на пътя в Xavier и Butler и домакински мач срещу Georgetown, за да решат всички останали проблеми, преди да приемат номер 1 UConn на 20 февруари.

Creighton : В Ксавие в събота.

Провидънс: В Бътлър в събота.