Джоси вкарва и Аскаров постига своята първа победа в НХЛ, докато Хищниците победиха Капиталс с 3-2 в дузпи
AP News | 2023-12-31 | 05:16:48

ВАШИНГТОН (AP) — Роман Джоси вкара гол, изравняващ рекорда за франчайза, Ярослав Аскаров направи 26 спасявания в редовното време и продължения за първата си победа в НХЛ, а Нешвил Предейтърс победи Вашингтон Кепитълс с 3-2 в дузпа в събота вечер, за да направи пропуск от три мача.

Люк Еванджелиста откри резултата след по-малко от три минути и Голът на Josi не след дълго изравни най-много Ший Уебър от защитник на Predators. Джоузи вкара 166-ия си гол една вечер, след като хвърли ръкавиците, за да се бие с Алекс ДеБринкат от Детройт, ход на капитана, който треньорът Андрю Брюнет и съотборниците му оцениха високо. от Густав Найкуист и Райън О'Райли в дузпата, която им помогна да се върнат в колоната за победи.

Аскаров спечели второто си начало и третото си участие, въпреки че стана 171-ият вратар, на който Алекс Овечкин е отбелязвал. Овечкин надмина един път сънародника си руснак за своя 829-и гол, което го поставя на 65 назад от рекорда в кариерата на Уейн Грецки.

Овечкин изглеждаше, че е вкарал минута преди края на редовното време, но очакваният му 830-и гол беше заличен от намеса на вратаря на Ник Дауд.

Бек Маленстин също вкара за Вашингтон, който загуби четири поредни и остава един от най-лошите офанзивни отбори в лигата. Хънтър Шепърд направи 33 спасявания в регламента и OT, след като беше повикан от непълнолетните по-рано през деня в светлината на контузията на Чарли Линдгрен в петък на Лонг Айлънд.

Треньорът Спенсър Карбъри каза, че Капиталс са получили добри новини, че Линдгрен нараняването на горната част на тялото не е толкова лошо, колкото се опасявахме. Той също така се надява да получи контузени крила T.J. Оши и Сони Милано се завръщат най-скоро следващата седмица, което също може да донесе сезонния дебют на попълнението за свободен агент Макс Пасиорети, който се завръща след повторно разкъсване на дясното си ахилесово сухожилие.

Едно подсилване вече пристигна. След като Мартин Фехервари напусна мача на Айлъндърс с потенциално дълготрайна контузия, Итън Беър изигра първия си мач с екип на Вашингтон срещу Нешвил. Беър се присъедини към отбора за тренировки този месец и подписа договора си в петък, след като се върна от операция на рамото.

Хищници: Домакин на Чикаго във вторник.

Столици: Посещение на Питсбърг във вторник.