Джу Джу Уоткинс отбелязва 27 точки и номер 6 в USC жени победи UC Riverside 85-53
AP News | 2023-12-11 | 04:08:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — JuJu Watkins отбеляза 27 точки за 28 минути и номер 6 в Южна Калифорния победи UC Riverside с 85-53 на Неделя, за да остане непобеден у дома.

Рая Маршал добави 11 точки и 12 борби за троянците (8-0), които надвиха и петте си опонента в Galen Center този сезон.

Това беше първият път от четири мача, в който Уоткинс не отбеляза поне 30 точки, постижение, което тя постигна вече пет пъти този сезон. Тя седна с оставащи 3 1/2 минути.

Жените спасиха деня за USC, след като мъжкият отбор загуби от Лонг Бийч Стейт след продължения в дебюта на Брони Джеймс в колежа за Троянците.

Част от най-голямата за сезона публика от 9806 останаха за женския мач и Уоткинс направи шоу. Звездният първокурсник отбеляза общо 20 точки преди края на третата четвърт.

Хайлендърс (4-4) бяха водени от Джордан Уебстър с 20 точки, включително пет тройки, а Матея Браянт добави 14, преди да отпадне фаул.

Уоткинс отбеляза първите пет точки на USC от четвъртата , увеличавайки преднината си до 73-40. В мача тя вкара четири тройки, пет асистенции и три борби.

Ривърсайд се изравни с USC по вкарване в третия с 20 точки, но изоставаха с 39 точки в периода, преди да изостанат с 68- 36 влизат в четвъртата.

Троянците водеха с 48-16 на почивката, най-голямата им преднина през първите две четвърти. Уоткинс вкара 12 точки при 5 от 6 стрелби, като уцели и двата си опита за 3 точки.

UC Riverside: Highlanders се предизвикаха в началото на сезона, губейки от SMU и UCLA и победа с 19 точки в Дартмут в пътуване от бряг до бряг. Техният списък включва четири трансфера, както и четирима старши играчи.

USC: Троянците продължават да се движат към сблъсъка си с No. 2 UCLA в Pauley Pavilion в края на месеца. Преди това те ще се изправят срещу още двама опоненти от Big West, Cal State Fullerton и Long Beach State.

Калифорнийски университет Ривърсайд: Домакин на Санта Клара на 19 декември за откриване на домакинство от три игри.

USC: Домакин на Кал Стейт Фулъртън на 18 декември за завършване на четири направо домакински мачове.