Джу Джу Уоткинс отбелязва рекордните за USC 51 точки, за да помогне на 15-ия класиран Троянци да разстрои №4 Станфорд, 67-58
AP News | 2024-02-03 | 07:50:19

СТАНФОРД, Калифорния (AP) — Първокурсникът Джу Джу Уоткинс отбеляза рекордните за Южна Калифорния 51 точки — най-много в женския баскетбол на NCAA този сезон – и 15-ите в класирането Троянци разстроиха номер 4 Станфорд с 67-58 в петък вечер.

Уоткинс удари ключово 3 при оставащи 3:10 и четири наказателни удара на финала 18 секунди, за да надмине предишната резултатна оценка от 50 на USC, поставена от Чери Нелсън срещу Калифорния на 11 март 1989 г. Уоткинс вкара шест тройки, за да помогне на Троянците (15-4, 5-4) да изпратят Кардинала (19-3, 8-2) до първата им домакинска загуба за сезона.

Уоткинс имаше 25 до полувремето и завърши 14 за 26 от пода. Нейните 3 с 5:52 оставащи в третия я поставят на 37 и USC напред с 43-35 - което й дава повече точки, отколкото Станфорд имаше общо. Уоткинс влезе със средно 25,8 точки и треньорът на Залата на славата в Станфорд Тара ВанДервиър се обърна към първокурсника Кортни Огдън, за да се опита да я спре.

Звездата на Станфорд Камерън Бринк имаше 19 точки, 15 борби и осем блокирани удара – поразявайки шест удара през първото полувреме. Нейното полагане с 5:36 до края изтегли Станфорд в рамките на шест и тя реализира два свободни хвърляния при 4:02, което направи резултата 54-50, преди Уоткинс да поеме още веднъж.

И какъв вълнуващ начин за тези два отбора да започнат последния уикенд на училищата в Лос Анджелис, идващи в Bay Area за Pac-12, преди да се преместят в Big Ten. Треньорът на USC Линдзи Готлиб се завръща в Бъркли в неделя, за да се изправи срещу бившата си програма за Кал.

Кики Ириафен допринесе с 16 точки и девет борби за Кардинала, който загуби за първи път от пет мача след загубата със 71-59 в Колорадо на 14 януари.

Макензи Форбс добави X точки за USC, който загуби три от четири, откакто победи UCLA на 14 януари.

USC пропусна шест поредни изстрела и имаше точкова суша от 4:31 преди края на 3 на Уоткинс, който беше прегледан и остана. Троянците направиха серия от 6-0 в края на третия, когато Станфорд изглеждаше прибързан и необичаен по време на стрелба 1 към 8.

И двата отбора издържаха на дълги голови засушавания.

USC направи 5 минути и 44 секунди между кошовете през първата четвърт — пропусна девет поредни удара по време на отсечка 1 за 11, преди Уоткинс да се свърже със скок с Остават 2:14 до края на началния период.

Уоткинс се завъртя оттам, отбелязвайки 25 от първите 31 точки на своя отбор и стреляйки 9 за 13, след като започна с 1 за 5.

Станфорд пропусна последните си пет изстрела от първото полувреме, обхващащи последните 4 минути, и направи три проигравания за равенство 31 всички в паузата, докато USC завърши с 6-0 пробив.

ГОЛЯМА КАРТИНА

USC: Уоткинс надмина самата Станфорд през третата четвърт, 15-11. ... Троянците бяха загубили предишните 19 срещи на домашния терен на Станфорд в Мейпълс Павилион, датирайки от победа с 62-59 на 1 март 2001 г.

Станфорд: Датирайки от 1999-2000 г., най-много точки играч, който бе вкарал срещу Станфорд, беше 44 на Келси Плъм за Вашингтон на 29 януари 2017 г., но Станфорд се върна от 18 точки, за да спечели със 72-68 в Сиатъл. ... Това бе едва третият път, когато Станфорд се изправя срещу класиран отбор на USC от 1995-96 г. насам и за първи път с Троянци в топ 15 след домакинската победа на Станфорд с 80-50 срещу номер 6 USC на 24 февруари 1994 г.

USC: В Калифорния в неделя.

Станфорд: Домакин номер 7 на UCLA в неделя.