Джуел Лойд отбелязва 32 точки и Сторм удържа Кейтлин Кларк и Февър 85-83
AP News | 2024-05-23 | 06:49:04

СИАТЪЛ (AP) — Джуел Лойд отбеляза 21 от своите 32 точки през първото полувреме, Сами Уиткомб отбеляза всичките си 10 точки в четвърта четвърт, а Сиатъл Сторм удържа новобранеца Кейтлин Кларк и Индиана Февър с 85-83 в сряда вечерта.

Лойд, миналогодишният водещ голмайстор в WNBA, се отърси от слабия старт на сезона, за да публикува 22-ият мач с 30 точки в нейната кариера. Loyd и Whitcomb комбинираха 18 от 27-те точки на Сиатъл през четвъртата четвърт, а Storm (2-3) се нуждаеше от всички тези точки, за да задържи късно рали и да запази Fever (0-5) без победа.

Кларк завърши с най-добри за отбора 21 точки два дни след като превъртя левия си глезен при домакинска загуба от Кънектикът. Тя се бореше в началото срещу Сиатъл, но предизвика рали през третото тримесечие и помогна да се даде преднина на Fever с 60-58 в четвъртото.

Сиатъл водеше с цели седем в началото на четвъртото тримесечие. Три наказателни удара на Кларк с 1:50 до края доведоха Треската до 79-77, но Сиатъл получи кошове от Джордан Хорстън и Ези Магбегор при последователни притежания.

Треската бяха в рамките на 84-83 след две наказателни удара на Кларк. Сиатъл допусна обрат 11 секунди до края, давайки шанс на Индиана да спечели.

Кларк се спъна при входящото подаване и скок бе овладян от Нека Огумике, който уцели едно от двете наказателни удара. Индиана беше с изчерпани таймаути и успя да улови само отчаяния опит на Алия Бостън със зумера, който беше изключен.

Ogwumike добави 22 точки, след като пропусна последните два мача поради контузия на глезена.

Докато по-голямата част от разпродадената публика от 18 343 – най-голямата за мач в Сиатъл – носеше зеленото и златното на Storm , имаше здравословен брой фланелки и фланелки с номер 22 на Индиана и Айова за Кларк. Тя направи шоу последния път, когато беше в сградата по време на женския турнир на NCAA през 2023 г., когато помогна за извеждането на Айова до Финалната четворка, включително трипъл-дабъл в регионалния финал.

Кларк пропусна първите си четири изстрела, преди да отбележи при удар от основната линия в началото на втората четвърт. Първата й тройка не дойде до средата на третата четвърт и тя завърши 6 от 16 стрелби, включително 2 за 8 от зад дъгата.

Новобранецът от Сиатъл Ника Мул дебютира за Сиатъл след пропуски първите четири мача от сезона поради визови проблеми. Мюл се регистрира в края на третото тримесечие и предизвика бурни овации, само за да види Кларк да събори 3 срещу нея.

Треска: В Лос Анджелис в петък.

Буря: Домакин е Вашингтон в събота.