Джурич вкарва два гола, докато Монца побеждава надеждите на Лацио за Шампионската лига с равенство 2-2
AP News | 2024-05-04 | 21:48:18

МИЛАНО (AP) — Милан Джурич вкарва два гола, включително изравняване в добавеното време, докато Монца надделява над Лацио с 2-2 в Серия А в събота да попречи на шансовете на столичния клуб да се класира за следващия сезон в Шампионската лига.

Резултатът сложи край на поредицата от четири победи на Лацио и остави отбора на Игор Тудор седми, на три точки зад Рома, който заема петото място и последния шампион Квалификационна позиция в лигата, след като Италия спечели допълнително място в надпреварата през следващия сезон.

Шестото място Аталанта е само с точка пред Лацио, но изигра два мача по-малко.

Нещата изглеждаха така ще планира за Лацио, когато поведе в 11-ата минута. Вратарят на Монца Микеле Ди Грегорио се справи брилянтно с удара на Даичи Камада, отразен в гредата, но Чиро Имобиле отби отбитата топка.

Това беше първият гол на капитана на Лацио от февруари.

Монца отиде затвори няколко пъти и изравни в 73-ата, когато Джурич стреля при отскочилата топка след страхотно спасяване на Христос Мандас, за да парира удар с глава на Джулио Донати. Първоначално голът беше отменен поради засада, но това решение беше отменено от видеоасистент рефера.

Донати се превърна от герой в злодей 10 минути по-късно, когато неговият ужасен заден пас беше пресечен от Матиас Весино, който стреля покрай блокирания Ди Грегорио и в празна врата, за да върне преднината на Лацио.

Джурич обаче центрира с глава на Матео Песина във втората минута на добавеното време.