Домантас Сабонис има 22 точки, 20 борби, докато Кингс победиха Клипърс със 109-95
AP News | 2024-04-03 | 06:51:34

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис имаше 22 точки, 20 борби и 9 асистенции, а Сакраменто Кингс победиха Лос Анджелис Клипърс 109-95 във вторник вечерта.

Кралете се придвижиха в рамките на един мач от шестия Ню Орлиънс в Западната конференция, тъй като се стремят да избегнат турнира за игра. Сакраменто (44-31) е наравно с Финикс със седем оставащи мача, включително пътуване от четири мача, което започва в четвъртък в Ню Йорк. Клипърс са четвърти на Запад.

Де'Аарън Фокс добави 20 точки и седем асистенции за Кингс, а Кийгън Мъри имаше 19 точки.

Лос Анджелис беше без звездата Кауай Леонард , която има болки в дясното коляно. Треньорът Tyronn Lue каза, че се надява Леонард, който се върна в Лос Анджелис за лечение, след като игра в неделя в Шарлът и остана сравнително здрав този сезон, да бъде на разположение в четвъртък срещу водещия на Запад Денвър.

Ръсел Уестбрук поведе Клипърс с 20 точки. Пол Джордж имаше 18, а Норман Пауъл, титуляр за Леонард, вкара 17.

Сакраменто водеше само с пет на полувремето, но превъзхождаше Клипърс с 35-19 в третата четвърт, като Сабонис отбеляза девет в периода.

Мъри акцентира върху бягането с категорично забивка след загуба на Клипърс при бърз пробив. Нито Ивица Зубак, нито Уестбрук се присъединиха към своите съотборници на корта в атака, след като Кингс допуснаха обрат, а когато Клипърс го върнаха, Мъри се поколеба, преди да удари Зубак с дясната си ръка, за да изведе Кингс със 76-62.

Сакраменто вкара последните седем от тримесечието, със забивка на Алекс Лен, която даде преднина на Кингс от 91-70 към четвъртата част.

Сакраменто поведе с 16 след серия 20-4 в второ тримесечие. Дейвион Мичъл отбеляза 14 точки през първото полувреме, включително четири тройки. Но Клипърс намалиха изоставането до 56-51 на полувремето.

Клипърс: Домакин на Денвър в четвъртък вечер.

Кралете: На Никс на Четвъртък вечер, за да открият последния си пътен тур за сезона, който също включва спирки в Бостън, Бруклин и Оклахома Сити.