Домантас Сабонис има трипъл-дабъл, Кингс победиха борещите се Сънс със 120-105
AP News | 2023-12-23 | 07:48:33

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис имаше 28 точки, 12 асистенции и 11 борби за своя четвърти трипъл-дабъл за сезона и Сакраменто Кингс победиха Финикс Сънс с малко играчи със 120-105 в петък вечер.

Сакраменто спечели шест от осем, за да се подобри до 17-10. Кевин Дюрант отбеляза 28 точки за Финикс. Слънцата загубиха четири от пет, за да паднат до 14-14.

Кралете направиха първите си 11 удара през третата четвърт, като Де’Аарън Фокс скъса поредицата, като счупи рекорда за асистенции от ерата на Сакраменто (2581) при удара на Харисън Барнс. Фокс завърши с 23 точки и седем асистенции.

Девин Букър имаше 24 точки и седем асистенции за Слънцата. Дюрант, Букър и треньорът Франк Фогел получиха технически фалове през първото полувреме.

Гардикът на Сънс Брадли Бийл (глезен), нападателят Джош Окоги (разтежение на тазобедрената става) и центърът Юсуф Нуркич (лични причини) отсъстваха от състава. Бийл се появи само в шест мача през този сезон заради контузия, след като бе преотстъпен от Вашингтон Уизърдс в края на сезона.

Сънс: домакин на Далас в понеделник вечер.

Кралете: домакин на Минесота в събота вечер.