Домантас Сабонис записа още един трипъл-дабъл, докато Кингс удържаха на Раптърс 135-130
AP News | 2024-01-06 | 08:00:19

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис имаше 24 точки, 15 борби и 11 асистенции за втория си пореден трипъл-дабъл, а Сакраменто Кингс удържаха Торонто Раптърс със 135-130 в петък вечер.

Де'Аарон Фокс също вкара 24 за Кингс, които спечелиха четири от пет. Кийгън Мъри имаше 18 точки и 12 борби, а Харисън Барнс вкара 16.

Сабонис има осем трипъл-дабъла този сезон и три в последните си четири мача. Той вкара последния с пас към Малик Монк в началото на четвъртата четвърт.

Раптърс, с 40 точки трета четвърт, намалиха изоставането си до 10, за да започнат четвъртата и го превърнаха в мач за две точки с по-малко от три минути за игра при тройка на Имануел Куикли.

Но с загубата на Торонто с три девет секунди преди края, Куикли пропусна дълга тройка и това го запечата за Кралете.

Куикли и Скоти Барнс изпревариха Раптърс с по 20 точки. Денис Шрьодер и Паскал Сиакам вкараха по 18.

И петимата титуляри в двата отбора завършиха с двуцифрен резултат. Сакраменто победи Торонто с 42-15 отвъд дъгата.

Сакраменто завърши първото полувреме с резултат 9-0, за да вземе преднина от 20 точки до полувремето. Мъри направи последователни 3s, след което Монк и Барнс удариха последователни 3s. Подреждането на Фокс плюс фаулът доведоха до 77-57 на Кингс в края на първото полувреме.

Сабонис вкара 12 точки през първата четвърт, за да разпали кралете рано.

Торонто спечели две поредни победи, откакто размени OG Anunoby с Ню Йорк за Quickley и RJ Barrett, първата му серия от две победи от ноември. Раптърс са на пътуване от шест мача на Западния бряг и търговските слухове продължават да се въртят, че Сиакам също е на пазара.

Торонто беше без Гари Трент младши, който натърти левия си квадрицепс срещу Мемфис в сряда .

Раптърс: Посетете Голдън Стейт Уориърс в неделя.

Кралете: Приемете Ню Орлиънс Пеликанс в неделя.