Домаск и Шанън помагат на номер 13 в Илинойс да спечели с 91-83, за да продължи пързалката на Уисконсин
AP News | 2024-03-02 | 22:32:19

МАДИСЪН, Уисконсин (AP) — Маркъс Домаск вкара 31 точки, Терънс Шанън младши добави 23 и номер 13 в Илинойс продължи скорошното си майсторство на Уисконсин, като победи падащия Баджърс с 91-83 в събота.

Илинойс спечели последните си шест мача с Уисконсин, което представлява най-дългата победна серия на Илини в поредицата, откакто победи Баджърс 16 поредни пъти от 1981 г. -89. Уисконсин победи Илинойс 15 последователни пъти преди тази част.

Илини също така стана първият гостуващ отбор, който спечели четири поредни победи в Kohl Center, който служи като домашна арена на Badgers от 1998 г.

Илинойс (22-7, 13-5 Big Ten) изостава с 1 1/2 мача от номер 2 Purdue в класирането на Big Ten, като Boilermakers приемат Мичиган Стейт в събота вечер. Уисконсин (18-11, 10-8) загуби седем от последните си девет.

След като Джон Блекуел от Уисконсин отбеляза тройка, за да изравни мача на 68-общо при оставащи 5:44, Domask отбеляза шест точки по време на серия 13-3, която позволи на Илинойс да вземе контрола. Домаск започна срива с кош, който изведе Илини завинаги напред с 5:25 до края.

Уисконсин получи 20 точки от Тайлър Уол, 16 от Макс Клесмит, 15 от Чъки Хепбърн и 13 от Ей Джей Стор.

31 точки на Домаск бяха само две по-ниски от най-високото му ниво в кариерата.

Уисконсин излезе вдъхновен след церемония преди мача, включваща първата публична изява на бившия помощник-треньор на Badgers Хауърд Мур в Kohl Center след автомобилна катастрофа през май 2019 г., при която загинаха съпругата и дъщерята на Мур и той беше сериозно ранен.

Язовците отбелязаха 12 директни точки, за да поведат с 14-5 по-малко от 5 1/2 минути в мача. Илинойс направи своя собствен удар с 12-0 по-късно през първото полувреме, за да поведе с 31-25 и водеше с 39-37 на почивката.

Илинойс отбеляза първите пет точки от второто полувреме, за да увеличи резултата водят до седем, но Уисконсин се отдръпна и дръпна напред с 49-47 при връщане на Wahl с оставащи 13:12.

Оттам нататък играта вървеше напред-назад, като никой не водеше с повече от три точки, докато Илинойс не взе команда в края на участъка.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Илинойс: Илини отбелязаха най-малко 80 точки в девет поредни мача, най-дългата им подобна серия, откакто отборът от 1988-89 г. събра над 80 точки точки в 12 последователни мача по пътя си към Финалната четворка. Те изстреляха 51,8% и спечелиха третата си поредна победа с впечатляващо представяне сред враждебна среда.

Уисконсин: Колкото и зле да играят напоследък, Badgers все още вероятно са сигурни за участие в турнира на NCAA. Уисконсин влезе в събота като номер 5 или номер 6 в повечето прогнози. Но тяхното следсезонно представяне няма да продължи дълго, освен ако не засилят защитата си.

ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ АНКЕТАТА

Това е качествена победа на пътя, която трябва да приближи Илинойс стъпка или две по-близо до върха 10.

Илинойс: Домакин номер 2 Пърдю във вторник.

Уисконсин: домакин на Rutgers в четвъртък.