Дончич, Хардауей поведоха Мавс над Лейкърс със 127-125 в първия мач на ЛА от спечелването на Купата на НБА
AP News | 2023-12-13 | 05:16:18

ДАЛАС (AP) — Лука Дончич имаше 33 точки и 17 асистенции, Тим Хардауей-младши отбеляза рекорд за сезона 32 точки и Далас Маверикс победиха Лос Анджелис със 127-125 във вторник вечерта в първия мач на Лейкърс от спечелването на първия междусезонен турнир.

Антъни Дейвис завърши с 37 точки и 11 борби, докато ЛеБрон Джеймс имаше 33 точки , девет асистенции и осем дъски, тъй като най-добрата серия от четири победи на Лейкърс за сезона приключи. LA изтри пасива от 15 точки в началото на третата четвърт, за да постави забавен финал.

Данте Ексъм вкара най-високите за сезона 26 точки с най-добрите в кариерата си седем тройки от девет опита, достигайки 5 от 7 в четвъртата четвърт, за да помогне на Мавс да останат напред. Остин Рийвс имаше 22 за Лейкърс.

С помощника на Дончич в мача на звездите, Кайри Ървинг, който отпадна във втори пореден мач с натъртване на десния крак, Хардауей беше 10 от 21 от полето, включително 5 от 10 от 3 и 7 от 8 при наказателни удари.

Грант Уилямс вкара 19 точки за Далас при завръщането си след отсъствие от три мача с контузия на дясното коляно, но Маверикс все още бяха без двама титуляри в лицето на Ървинг и Дерик Джоунс младши, който има контузия на квадрицепса.

Далас нямаше ротационни играчи Джош Грийн (лакът) и Макси Клебер (пръст на крака), а Сет Къри се присъедини към тях, когато беше изключен на полувремето поради контузия в глезена.

Лейкърс взеха своето първа преднина от началото на първата четвърт при първата тройка на Дейвис от 29 октомври за преднина от 95-93 с 0,1 секунди преди края на третата.

Дончич и Джеймс си размениха зелена светлина и изравниха два пъти по средата на четвъртата игра, преди Джеймс да бъде отсъден за нарушение в нападение. 14-та асистенция на Дончич доведе до тройка на Ексъм за предимство от пет точки.

Мавс, които спечелиха четвъртата си поредна победа, водеха с пет, преди Джеймс да удари 3 при зумера за финалната разлика, докато Далас удържа във втората вечер на двубой. Лейкърс имаха два дни почивка след победата си над Индиана в Лас Вегас за Купата на НБА.

Дончич записа своя осми пореден мач с 30 точки в третия си пореден мач с поне 40 минути. 24-годишният четирикратен играч на звездите не беше правил това от плейофите през 2021 г.

Лейкърс: в Сан Антонио в сряда, за да завърши заден удар -зазад в първия от поредните мачове срещу Спърс, които току-що поставиха франчайз рекорд със своята 17-а поредна загуба.

Маверикс: Минесота у дома в четвъртък.