Дончич отбелязва 29, Ървинг добавя 25 и Маверикс преодолява Хийт 111-92, за да спечели Югозападната дивизия
AP News | 2024-04-11 | 04:08:50

МАЯМИ (AP) — Лука Дончич вкара 29 точки, Кайри Ървинг добавя 25 и Далас Маверикс спечелят титлата в Югозападната дивизия като победи Маями Хийт със 111-92 в сряда вечерта.

Дончич също записа девет борби и девет асистенции за Далас, който ще се изправи срещу Лос Анджелис Клипърс в първия кръг на плейофите на Западната конференция – тази серия започва или 20 или 21 април. Това ще бъде третият мач от началния кръг между тези отбори през последните четири сезона; Клипърс спечелиха всеки от първите два.

Дерик Джоунс-младши, Пи Джей Уошингтън и Даниел Гафърд завършиха с 12 точки за Далас.

Тайлър Херо водеше Хийт с 21 точки. Кевин Лав имаше 16 точки и 11 борби, Калеб Мартин вкара 14, а Джими Бътлър имаше 12 за Хийт.

Маями можеше да си осигури не по-лошо място от номер 7 в класирането на Източната конференция, като спечели своя последни три мача, всички у дома, започвайки с Маверикс и след това завършвайки с мачове срещу Торонто в петък и неделя.

Но още веднъж предимството на домашния терен не беше достатъчно предимство за Хийт. Маями падна до 20-19 у дома този сезон, след като имаше 24-17 в гостуванията по време на редовния сезон. Heat се нуждаят от две победи и много помощ, за да избегнат тръгване на път за първата игра на турнира за игра следващата седмица.

Всичко беше рано в Далас и до голяма степен си остана така. Далас водеше с цели 25 през първото полувреме, петият път този сезон, когато Маями изостана толкова много на домашния си паркет – и третият подобен мач в последните седем домакински състезания на Хийт.

Гафърд – той от поредицата от 33 последователни отбелязани гола от игра, която приключи миналия месец – беше 6 за 6, удължавайки текущата си поредица от отбелязани удари до 22 и все повече.

Маями направи серия в второ полувреме, достигайки до едноцифрено число – първо девет, след това осем – за отделни притежания в началото на четвъртата четвърт. И двата пъти Далас не позволи разликата да се доближи. Кошове на Гафорд и Уошингтън спряха и двамата и върнаха преднината на Далас до двуцифрено ниво.

Маверикс: Домакин на Детройт в петък вечер.

Жега: Домакин на Торонто в петък вечер.