Дончич вкарва 41, а Ървинг добавя 29, когато Мавс победи Трейл Блейзърс със 126-97
AP News | 2024-01-04 | 06:24:18

ДАЛАС (AP) — Лука Дончич вкара 30 от своите 41 точки през първото полувреме, Кайри Ървинг добави 29 във втория си мач от контузия в петата и Далас Маверикс разгромиха Портланд Трейл Блейзърс със 126-97 в сряда вечерта.

Двойката на звездите направи общо 23 от 40 от терена, преди да остане извън четвъртата четвърт. Те бяха само 12 от 34 по време на загуба с 37 точки от Юта при завръщането на Ървинг, след като пропусна 12 мача поради натъртена дясна пета.

Ървинг изравни най-високото си ниво за сезона с девет борби, а Тим Хардауей-младши отбеляза 14 точки за Маверикс, които откриха седем мача у дома – най-дългият им за сезона – с първия от два поредни срещу Портланд.

Шейдън Шарп вкара 16 точки, а Анфърни Саймънс имаше 15 за Трейл Блейзърс, които паднаха с 0-2 в първото от двете пътувания от седем мача, които са най-дългите им за сезона.

На ръба да бъдат толкова здрави, колкото са били през целия сезон, Мавс загубиха двама играчи от предната линия заради контузии в глезена през второто полувреме в центъра новобранец Дерек Лайвли II и нападателя Грант Уилямс. Лайвли изкълчи отново левия си глезен. Първата контузия го отстрани от четири мача миналия месец.

Ървинг и Дончич бяха 17 от 28 от терена, докато Мавс стреляха с 62% през първото полувреме, като същевременно отбелязаха най-висок резултат за сезона за полувреме и поведоха със 78-47.

Дончич, който имаше своя водещ седми мач в НБА с най-малко 40 точки, направи 10 от 12 наказателни хвърляния през първото полувреме, когато Портланд извърши 20 фаула и 14 проиграни топки.

Две нощи, след като нищо не беше получено за нито една от двете суперзвезди, Ървинг натрупа една, когато се опитваше да хвърли пас през рамо на Лайвли.

Новобранецът на Портланд Дуоп Рийт, който пропусна предишните три мача поради контузия в гърба, беше изгонен за груб фаул-2 през втората четвърт. Рийт хвана Джош Грийн с лакът в лицето, когато се опитваше да направи движение при опит за удар в лентата.

Срещата на Далас започва с последователни мачове срещу Портланд — реваншът е петък — и завършва с два поредни срещу Ню Орлиънс на 13 и 15 януари. Мевс и Пеликанс се разделиха, когато играха двойка в Ню Орлиънс на 12 и 14 ноември.