Дончич води силно близо до Маверикс за победа със 108-105 над Уулвс в мач 1 от финалите на Запад
AP News | 2024-05-23 | 05:17:18

МИНЕАПОЛИС (AP) — Лука Дончич имаше 15 от своите 33 точки в четвъртата четвърт, за да издигне Далас Маверикс до 108 -105 победа над Минесота Тимбъруулвс в мач 1 от финалите на Западната конференция в сряда вечерта.

Кайри Ървинг отбеляза 24 от своите 30 гола през първото полувреме за Маверикс, които изоставаха със 102-98 след 3- посочване на Антъни Едуардс с 3:37 минути преди края на 8-0, Уулвс не спряха, докато не се върнаха 10,5 секунди преди края. мач с 24 точки за Вълците, но Едуардс – който спечели първата си селекция в All-NBA преди мача, във втория отбор – беше задушен за 19 точки в отборно усилие от Маверикс. Карл-Антъни Таунс се нуждаеше от късен удар, за да стигне до 16 точки и завърши 6 за 20 от пода.

Звездната сила в тази серия е силна и поне за първата вечер Маверикс получиха това, което необходими от техния водещ дует, докато Вълците до голяма степен се бореха да управляват атаката около своите.

Далас имаше предимство от 62-38 в точки в боята.

Таунс се оживи с дълъг скок, удар на Руди Гобер за удар и тройка в 2-минутната игра избухна, за да върне преднината на Вълците с 4:39, за да продължи пътя към серия от 10-0, която Дончич прекрати с тройка. Пи Джей Вашингтон, който имаше 13 точки и седем борби, удари от дълбочина, за да върне Маверикс напред с 1:56 преди края. но това беше отхвърлено заради намеса в кошовете.

Едуардс, който остана без гол през третата четвърт, добави 11 борби и осем асистенции.