Дончич записа трипъл-дабъл от 31 точки, докато Маверикс надмина Тъндър, за да поведе с 3-2 в сериите
AP News | 2024-05-16 | 06:09:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Лука Дончич отбеляза 31 точки в трипъл-дабъл, а Далас Маверикс победи Оклахома Сити Thunder 104-92 в сряда вечер, за да поведе с 3-2 в полуфиналната серия на Западната конференция.

Дончич, водещият голмайстор на лигата в редовния сезон, изпитваше затруднения в серията срещу Оклахома Сити. Играйки с изкълчено дясно коляно и възпален ляв глезен, той отбеляза средно само 22 точки при 39% стрелба през първите четири игри. Той отбеляза 12 от 22 гола от игра в мач 5 и имаше 11 асистенции и 10 борби за шестия си трипъл-дабъл в плейофите в кариерата си.

Дерик Джоунс-младши отбеляза рекорд в кариерата си в плейофите с 19 точки, а Пи Джей Уошингтън-младши добави 10 точки и 10 борби за Далас, който стреля 52.6% от пода. Поставените под номер 5 Маверикс могат да продължат до финалите на Западната конференция с победа у дома в събота.

Шай Гилгеус-Александър вкара 30 точки за поставения на върха Тъндър, но никой друг играч на Оклахома Сити не отбеляза повече от 13 точки.

Маверикс спечелиха мач 5 като гост, точно както направиха в първия кръг срещу Лос Анджелис Клипърс. Далас държеше Оклахома Сити до 42,5% стрелба.

Оклахома Сити се опита да даде тласък на трудното си нападение, като замени Джош Гиди с Айзая Джо в стартовия състав. Giddey не стартира за първи път в 229 комбинирани мача от редовния сезон и след сезона.

Далас водеше с 15 през втората четвърт и взе предимство от 54-44 до полувремето. Джоунс вкара 15 точки преди почивката.

Гилджъс-Александър вкара 14 точки през третата четвърт, но Далас все още водеше със 79-67.

Далас увеличи преднината си до 18 точки в началото на четвъртата четвърт, преди Тъндър да скочи. Тройка на Gilgeous-Alexander намали изоставането до 89-79 с малко под седем минути оставащи минути и принуди Далас да поиска таймаут. Тъндър никога не се доближаваше по-малко от седем точки през останалата част от пътя.