Донован Клингън се завръща от контузия и най-високо класираният UConn победи Creighton 62-48
AP News | 2024-01-18 | 04:24:19

STORRS, Кънектикът (AP) — Най-високо класираният UConn приветства звездния център Донован Клингън от контузия в сряда и използва задушаваща защита, за да победи No 18 Крейтън 62-48.

Тристен Нютън вкара 16 точки за Хъскис (16-2, 6-1 Биг Ийст), които играха първия си мач под номер 1 от 2009 г. насам. Кам Спенсър и Алекс Карабан имаше по 13 точки, като всички попадения на Карабан бяха през второто полувреме.

Клинган, висок 7 фута и 2 второкурсник, влезе от пейката, за да вкара шест точки и да вземе пет борби за 16 минути.

Стивън Ашуърт поведе Крейтън (13-5, 4-3) с 14 точки. Бейлър Шайерман, който влезе в мача със средно 18 точки на мач, добави 12.

UConn доминираше надолу, превъзхождайки Creighton с 36-20 в боята и надхвърляйки Bluejays с 48-32.

Хъски водеха с 11 точки на полувремето и използваха серия от 9-0, за да повишат с 41-23 в началото на второто полувреме.

Али-оуп забивка от Stephon Castle към Clingan даде на Huskies първата им преднина от 20 точки при 48-28.

Bluejays използваха серия 18-8, за да намалят преднината си до 10 точки след тройка на Шайерман 2 1/2 минути преди края.

Клинган, който пропусна последните пет мача заради контузия на сухожилието на десния си крак, влезе в мача при 11:42 до края на първото полувреме и мачът беше равен на 12.

Хъскитата отбелязаха следващите седем точки, част от серия 14-2, която даде преднина на Хъскис с 23-14.

Клинган получи първата си блокада малко под 5 минути до края на полувремето и първия си кош при пус -обратно с оставащи малко повече от 4 минути. Хъски надделяха над Блуджейс с 15-4, когато той беше в играта през първото полувреме.

Крейтън: Блуджейс паднаха до 0-6 за всички времена срещу отбори в класацията № 1.

UConn: Huskies влязоха в мача с 1-7 срещу Creighton, като единствената им победа дойде миналия януари в Gampel. И седемте от тези срещи бяха решени с по-малко от 10 точки... UConn се подобрява до 42-9, когато е номер 1 в класацията.

СЛЕДВАЩО

Creighton: Bluejays завършват своите две -пътуване за игра с посещение на Seton Hall в събота.

UConn: Хъски пътуват до Филаделфия за мач в събота вечер във Villanova.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации на AP Топ 25 на баскетбола през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP College Basketball: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball