Донован Клингън вкара 21, тъй като номер 5 UConn победи номер 10 Гонзага 76-63
AP News | 2023-12-16 | 07:25:48

СИАТЪЛ (AP) — Донован Клингън отбеляза 21 точки, Кам Спенсър имаше 15 и номер 5 UConn избяга през второто полувреме отново, побеждавайки номер 10 Гонзага със 76-63 в петък вечерта.

Последният мач извън конференцията от редовния сезон за защитаващите националните шампиони беше още един пример защо Хъски можеха да повторят, биейки Булдогс в подобен мода на Elite Eight от миналия сезон.

Clingan контролираше средата. Спенсър отбеляза някои ключови тройки по време на голямото първо полувреме на UConn, а Huskies изградиха преднина от 18 точки през второто полувреме и устояха на всяко бягане на Zags.

Клинган отправи 8 от 11 удара и взе осем борби. Алекс Карабан добави 11 точки за UConn (10-1), а Тристен Нютън и Хасан Диара завършиха с по девет.

Антън Уотсън поведе Гонзага (8-3) с 20 точки. Райън Нембхард добави 15, но останалата част от поддържащия актьорски състав на Гонзага се бореше. Водещият реализатор Греъм Айк завърши с пет точки, след като имаше средно 14,2 точки през първите 10 мача. Ключовият сътрудник на пейката Брейдън Хъф, със средно 11,7 точки, направи само едно наказателно хвърляне.

Гонзага също беше 2 от 12 при тройки.

Хъскитата победиха Гонзага с 82-54 на регионалния финал в Лас Вегас през март по пътя си към своя шампионат и този път изглеждаха също толкова впечатляващи наоколо. UConn стреля с 63% през първото полувреме и водеше с 11 на почивката, след което надигра Гонзага с 11-4, за да започне второто полувреме и да поведе с 56-38.

Два наказателни удара от Нолан Хикман с 4 :04 отляво донесе Гонзага в рамките на 68-58, но забивка от Клинган и полагане след обрат от Диара дадоха преднина на Хъски със 72-58 с 3:26 до края и изпратиха феновете на Гонзага да излязат.

Гонзага загуби за втори път в три мача – и двата в Сиатъл, и двата от отбори с прякор Хъскита. Гонзага загуби със 78-73 във Вашингтон миналата събота.

ГОЛЯМА КАРТИНА

UConn: Хъски затвориха серия с три от последните си четири мача срещу отбори, класирани в топ 10 на AP Топ 25. UConn загуби в Канзас, победи Северна Каролина и оглави Загс.

Гонзага: Булдогите пропуснаха последния си шанс за главна победа далеч от своя корт поне до февруари. Гонзага загуби във Вашингтон и все още има гостуващи мачове в Кентъки и Сейнт Мери през февруари и март, но засега в резюмето му липсва голямата победа в Топ 25 извън конференцията, с която Zags са известни.

UConn: Хъскис отварят Биг Ийст мач следващата сряда в Сетън Хол.

Гонзага: Булдогите ще бъдат домакини на Джаксън Стейт следващата сряда.