Донован Мичъл от Cavs се премества от избухванията, обещава да „бъде по-добър“ в Game 5 срещу Magic
AP News | 2024-04-29 | 23:49:19

ИНДЕНДЕНДЪНС, Охайо (AP) — Донован Мичъл направи пауза, докато отговаряше на въпрос, за да настрои безжичния микрофон, закачен отпред на неговата тренировъчна фланелка с цвят на вино. Гардът на All-Star искаше да се увери, че всички могат да го чуят.

Той се пошегува, че майка му иска той да говори по-високо.

Мичъл трябва да усили звука - и играта си. Той беше твърде тих напоследък.

Докато Кавалиърс се подготвяха за мач 5 във вторник вечерта срещу Орландо Меджик, който може да бъде ключов по начини извън резултата от тази най-добра от седемте серии, Мичъл даде да се разбере той знае, че трябва да направи повече.

„Започва с мен“, каза той.

Въпреки че серията беше равностойна, за Мичъл беше всичко друго, но не и това.

Той вкара съответно 30 и 23 точки в игри 1 и 2, когато Кавс откриха преднина от 2-0 с домакински победи. Но в Орландо Мичъл не беше същият, както и Кавс, които изглеждаха изгубени в Централна Флорида.

Мичъл вкара само 13 точки в мач 3, когато Кавс бяха победени със 121-83 — най-лошата загуба в плейофите в тяхната история. Той започна добре в мач 4, вкарвайки 18, докато контролираше темпото през първото полувреме, когато Кливланд отвори преднина от девет точки.

Имаше решителен вид. На полувремето то изчезна.

Мичъл, който беше забавен от досадно ляво коляно, остана без гол, докато опита само четири удара през второто полувреме и Кавс бяха надиграни с 37-10 през третата четвърт като Magic стигна до победа със 112-89.

След два дни, за да анализира какво се е объркало, Мичъл каза, че решението е просто.

„Просто не мога да направя четири удара в това полувреме“, каза той. „Казах ви след мач 1, това съм аз. Четиринадесет удара и 16 удара в последователни игри - правилни, грешни или безразлични - говорят за нивото на агресия. И аз не бях такъв.

„Така че се държа отговорен за това и ще бъда по-добър.“

От мач 1 Мичъл има средно 18 точки на 20- от-52 стрелба (38%), включително нехарактерни 4 от 20 на 3s. Той има 20 асистенции, направи 15 пропуска и е преследван от гарда на Орландо Джалън Съгс.

Мичъл отхвърли всяка идея, че коляното му е проблем. Но той очевидно не е на себе си.

Освен откриването, той не е имал типичното си ускорение. Този характерен кросоувър, стъпка назад с тройка – ход, който той използва, за да получи разделяне във важни моменти – липсва и изглежда, че той се опитва да се запази.

„Добре съм“, каза той, когато попитаха за здравето му.

Но той 100 процента ли е?

„Добре съм“, каза той.

Кавс може да се нуждаят от нещо повече от това от Мичъл да напредне и не е дадено, че може да се издигне до това ниво.

Мичъл игра в 11 от 29 мача след паузата за Мача на звездите — той също имаше операция на счупен нос — поради коляно, което той влоши, стъпвайки върху крака на нападателя на Меджик Паоло Банчеро в началото на мач 3.

Няма време за почивка или свръхреакция, поради което Мичъл излъчваше спокойствие.

„Най-големият нещо е просто да продължим да оставаме уравновесени през целия процес“, каза той. „Последните два мача не бяха това, което искахме, но имаме шанс да се погрижим за бизнеса у дома и това е почти единственият начин на мислене.“

Засега.

Скоро разговорът около Мичъл ще се прехвърли от следващия мач към следващия сезон и след това. Той има право да подпише удължаване на договора с Кливланд това лято и бъдещето му може да бъде обвързано с това как Кавс, които избухнаха в първия кръг преди година, завършат тази пролет.

Това е за още един ден, и защо Мичъл каза, че е наложително Cavs да обърнат страницата.

Какво се случи в Орландо, си остава в Орландо.

„Отдайте им заслуженото. Дайте ни кредит“, каза той. „Направихме това, което трябваше да направим. И така, сега можем ли да го направим отново? Ние ще. Ето къде сме. В противен случай се прибираме вкъщи и не искаме това да се случи.