Донован Мичъл отбелязва 30 точки, Кавалиърс се събират от 17 надолу, за да победят Булс със 108-105
AP News | 2024-02-15 | 05:33:04

КЛИВЛАНД (АП) — Играчът на всички звезди Донован Мичъл отбеляза 30 точки, включително наказателното хвърляне за зелена светлина 44 секунди преди края и Кливланд Кавалиърс преодоля изоставане от 17 точки, за да победи Чикаго Булс със 108-105 в сряда вечерта.

Коби Уайт имаше шанс да форсира продължение след изтичане на времето, но неговата тройка от върха на ключът е с рамка. Наказателното хвърляне на Мичъл даде преднина на Кавалиърс със 104-103, а двете му постижения 4,7 секунди до края го увеличиха до 108-105.

Айзък Окоро отбеляза 16 точки, а Джарет Алън имаше 13 точки и 10 борби за Кливланд, който спечели 18 от последните си 20 и е най-добрият в НБА 23-5 от 16 декември. Кавалиърс са на второ място на Изток.

Уайт вкара 23 от своите 32 точки през второто полувреме, а ДеМар ДеРозън имаше 24, а Андре Дръмонд имаше 10 точки и 15 борби. Чикаго записа 2-2 в гостуването си от четири мача, насочвайки се към почивката на звездите в НБА.

Всичките седем смени на преднината и деветте равенства се случиха във финалните 10:40, като началото беше, когато Кливланд поведе със 79-78 след тройка на Жорж Нианг. Кавалерите са с 10-1 у дома от началото на януари.

Чикаго вкара първите осем точки в мача, като в крайна сметка поведе с 46-29 през втората четвърт зад 11 точки от ДеРозан. Кливланд затвори с 49-43 на полувремето благодарение на девет точки и пет асистенции на Мичъл.

Уайт вкара 10 точки, а Дръмонд направи девет борби в третата, запазвайки Булс на върха 76-71. Кавалиърс се доближиха до точка в три случая.

Нападателят на Булс Патрик Уилямс пропусна деветия си пореден мач заради болка в средната част на ходилото. Треньорът Били Донован каза, че Уилямс вече не изпитва дискомфорт при ходене и може да се върне преди края на месеца.

Нападателите на Кавалиърс Сам Мерил и Дийн Уейд не играха в резултат на заболяване. Гарланд също не се чувстваше добре, но успя да се приспособи.

Булс: домакин на Бостън в четвъртък, 22 февруари.

Кавалиърс : Домакин на Орландо в четвъртък, 22 февруари.