Донован Мичъл отбелязва 31 точки, докато Кавалиърс разбива Бъкс без Янис със 135-95 за 6-та поредна победа
AP News | 2024-01-18 | 05:08:48

КЛИВЛАНД (AP) — Донован Мичъл имаше 31 точки и Кливланд Кавалиърс се възползваха от това, че Милуоки беше без суперзвездата Янис Адетокумбо да удължат своята победна серия до шест най-добри мача за сезона, като победиха Бъкс със 135-95 в сряда вечер.

Антетокумбо седеше с натъртено дясно рамо, контузия, която го извади от състава за първи път време в 29 мача - втората най-дълга поредица в кариерата му. Двукратният MVP не се очаква да отсъства за продължителен период от време.

По-добре да се надяват Бъкс да не е така.

Джордж Нианг отправи 13 от 14 удара и добави рекордните за кариерата си 33 точки — 20 през първото полувреме — за Кавс, които се подобриха до 11-3, след като загубиха Дариус Гарланд (счупена челюст) и Евън Мобли (операция на коляното ) с наранявания миналия месец.

Джарет Алън добави 21 точки и 13 борби – неговият 10-и пореден дабъл-дабъл – за Кливланд.

В една нощ, когато на Бъкс им липсваше присъствието на Адетокумбо заедно с неговите 31 точки и имаха нужда от някой, който да се засили, никой не го направи.

Деймиън Лилард, който вкара тройка при сирената за продълженията победи Сакраменто в неделя, поведе Милуоки със 17 точки при само 7 от 20 стрелби. Крис Мидълтън имаше две точки, достигайки 1 от 10 от полето.

Контузиите на Гарланд и Мобли заплашваха да провалят сезона на Кливланд. Случи се обаче обратното, тъй като Кавс играха по-добре и в двата края без тях и се преместиха сред най-добрите отбори в Източната конференция.

Те измъкнаха Бъкс от този случай почти веднага, достигайки преднина от 20 точки през първите шест минути.

Всяка мисъл, че Милуоки може да се завърне, приключи през втората четвърт, когато Нианг направи четири тройки, като последната му даде преднина на Кавс с 55-30.

Преднината на Кливланд набъбна до 40 през третата четвърт, преди треньорът на Бъкс Ейдриън Грифин да дръпне титулярите си и да изчисти пейката си, вкарвайки рядко използвани Танасис Адетокумбо, по-малкият брат на Янис.

Това беше първият от трите мача между Бъкс и Кавс за девет дни. Те ще играят на 24 януари и 26 януари в Милуоки.

Мичъл вкара 14 през първата четвърт, докато Кавс откриха 8 от 9 от пода, за да поведат с 22-2 пред Бъкс , който изглеждаше изгубен, невдъхновен и не приличаше на претендент за титлата без седемкратния Мач на звездите Адетокумбо.

Милуоки отправи само един от първите си 13 удара, а Бъкс не постигнаха втория си гол от игра, докато не останаха 5:41 до края на четвъртината.

Бъкс : В Детройт в събота.

Кавалиърс: в Атланта в петък.