Донован Мичъл отбелязва 39 точки, докато Кавалиърс надминава Меджик със 106-94 в игра 7, за да вземе Бостън следващия
AP News | 2024-05-05 | 22:08:18

КЛИВЛАНД (AP) — Донован Мичъл отбеляза 39 точки, Карис ЛеВърт добави 15 и Кливланд Кавалиърс избегна потенциален франчайз- промяна на загубата, като се събраха за победа със 106-94 над Орландо Меджик в неделя в мач 7, за да продължат в плейофите на Източната конференция.

Кавс изоставаха с 18 през първото полувреме и имаше опасност да бъдат свалени отпадна в първия кръг за втора поредна година – сценарий, който може да е довел до уволнения.

Но Мичъл, който вкара 50 в мач 6 при загуба на Орландо и се бори с контузия на лявото коляно за месеци, постави Cavs на гърба му. Той ги пренесе покрай многообещаващ и бърз отбор на Орландо, чиято неопитност в плейофите пролича през второто полувреме.

Евън Мобли вкара 16 борби, а Дариус Гарланд вкара критична тройка в четвъртата за Кливланд, която спечели първата си серия от плейофи без ЛеБрон Джеймс от 1993 г. насам.

Кавс сега ще започнат втория кръг на гости срещу поставените на върха и добре отпочинали Бостън Селтикс в мач 1 във вторник.

В последните минути размаханата с кърпи публика на Кливланд скандира „ Искаме Бостън!“ — мач, който не изглеждаше вероятен час по-рано.

Паоло Банчеро вкара 38 – само 14 след полувремето – и добави 16 борби, за да поведе Меджик, който израсна в серията, но не можеше да разбере как да спечели в Кливланд, тъй като и двата отбора държаха подаването си на пода.

Франц Вагнер и Джалън Съгс от Орландо направиха общо 3 от 28 от терена.

Изпадайки с 10 на полувремето, Кливланд повиши интензивността на защитата си през третата четвърт и надигра Орландо с 33-15. Меджик излязоха само 4 от 24 от терена през периода и изглеждаха колебливи, докато чакаха Банчеро да направи повече.

Кавс водеха с 85-77 в четвъртото, когато Гарланд, който показа разочарование по-рано в полувремето преди да получи ободряващ разговор на пейката от Мичъл, изцеди тройка от ъгъла, за да повиши Кливланд с 11.

След като ударът му падна и Орландо поиска таймаут, Гарланд с облекчение прегърна Мичъл, който беше придобит при сделка преди две години от Юта, за да се надяваме да приближи Кливланд до друго първенство.

Кавс направиха още една крачка с него.

Кливланд отново остана без титулярния център Джарет Алън, който пропусна последните три мача от серията заради болезнена травма в реброто, получена от неправилен удар с Меджик лакът.

Преди да се нарани, Алън беше най-постоянният играч на Кливланд срещу Меджик, като вкара 20 борби в мач 2, като същевременно осигури на Кавс дефанзивно присъствие отдолу, за да възпре поне ударите на Орландо.