Донован Мичъл се завръща и Кавалиърс отбелязаха 20 3-ки при победа със 116-95 над Пеликанс
AP News | 2024-03-14 | 04:32:35

НЮ ОРЛИАНС (АП) — Донован Мичъл вкара 14 точки при завръщането си след седем мача отсъствие и Кливланд Кавалиърс комбинираха за 20 тройки при победа със 116-95 над Ню Орлиънс Пеликанс в сряда вечер.

Мичъл, който направи четири тройки, беше един от четиримата Кавс с поне толкова, заедно с Дариус Гарланд (шест ) и Сам Мерил (пет) и Жорж Нианг (четири). Кливланд завърши 20 от 45 от дълбочина, докато Пеликанс направиха само 4 от 22 от далечно разстояние при загуба за първи път от пет мача.

Гарланд завърши с 27 точки и 11 асистенции за втория си пореден дубъл двойно. Центърът Джарет Алън записа 17 точки, 10 борби и две блокади. Нианг вкара 16, а Мерил 15.

Сион Уилямсън записа 33 точки и 9 борби за Ню Орлиънс. Брандън Инграм вкара 20, а Трей Мърфи III 11. Ню Орлиънс изпревари Кливланд с 56-52 в боя и 21-2 от фаул линията – статистически предимства, които бяха повече от заличени от драматичната разлика в стрелбата за 3 точки.

Кавалиърс отбелязаха най-малко 20 3-ки в девет мача този сезон.

Кливланд беше опортюнистичен вътре, но не искаше да натоварва Пеликанс в защита на интериора през по-голямата част от мача. Кавс не опитаха първото си наказателно хвърляне, докато Гарланд не отбеляза гол, след като беше фаулиран девет минути преди края на четвъртата четвърт.

Когато Мерил направи последните си 3 точки в мача при следващото притежание на Кливланд, за да поведе Кавс със 100-74, феновете започнаха да се разписват.

Резервният център на Кливланд Деймиън Джоунс, който е израснал в Батън Руж, Луизиана, изигра един от най-добрите си мачове този сезон, отбелязвайки рекордните за сезона 14 точки.

Кавалиърс: Посещение на Хюстън в събота вечер.

Пеликанс: Домакин на Лос Анджелис Клипърс в петък вечер.