Донован Мичъл вкара 23, за да даде възможност на Кавалиърс да победят с 96-86 над Меджик и да поведе с 2-0 в серията
AP News | 2024-04-23 | 04:01:34

КЛИВЛАНД (AP) — Донован Мичъл вкара 23 точки, Джарет Алън имаше 20 борби и Кливланд Кавалиърс надиграха Орландо Меджик 96-86 в понеделник вечер, за да поведат с 2-0 в серията от първия кръг на Източната конференция.

Мичъл даде тона, докато Кавс водеха от началото до края, точно както направиха в мач 1 .

Това беше впечатляващо отваряне на плейофите за Кливланд, който прекара редовния сезон в очакване на шанс да се откупи след отпадането в първия кръг миналата година срещу Ню Йорк Никс, които наказаха Кавс в пет игри.

Кливланд беше много по-твърд този път.

Евън Мобли добави 17 точки, а Алън вкара 16 — с девет борби в атака — за Кавс.

Паоло Банчеро вкара 21 точки, а Франц Вагнер 18 за Меджик, които се върнаха, за да спечелят само една плейофна серия от 13 опита, когато загубиха първата серия. Сега те са в още по-дълбока дупка.

Мач 3 от серията най-добри от седем е в четвъртък в Орландо.

Магическият гард Джалън Съгс падна с изкълчено ляво коляно през първата четвърт. Той се строполи на пода, след като влезе в контакт с Мичъл и веднага го хвана за крака от болка. След като му беше оказана помощ, емоционалният Съгс не можа да натовари крака си, докато го носеха към съблекалнята.

Бившата футболна звезда в гимназията обаче се завърна след полувремето с ръкав на крака. Той завърши с девет точки и предизвика възход през четвъртата четвърт, когато Меджик вкара 13 поредни, за да дръпне в рамките на 87-78.

Мичъл обаче се върна и вкара два бързи коша, за да възстанови реда за Кавс.

Контузията на Съгс изглежда разтърси съотборниците му. Меджик имаше само 14-13, когато той излезе, но Кавс затвориха първата четвърт с удар от 19-5, за да отворят преднина от 12 точки. преднина от 22 точки, позволявайки на техните фенове, размахващи кърпи, да изпуснат малко пара и да отпразнуват Кливланд, като спечели втора победа след сезона за първи път от 2018 г.

Както беше случаят в игра 1, Magic не можаха да намерят ударното си докосване. Те стреляха 36% от пода, включително 9 от 35 за тройки.

За много от играчите на Орландо Мач 1 беше първият им вкус от плейофите и голямата сцена може би е допринесла за жалкото представяне на отбора представяне в стрелбата.

Треньорът Джамал Мозли не се притесняваше, че Меджик ще загубят каквото и да е доверие, и посланието му беше да продължат да стрелят.

„Не ме интересува дали Пропуснах два поредни или 10 поредни“, каза той преди мача. „Ако си отворен, пусни го.“

Но неволите на Меджик при стрелбата продължиха. Те пропуснаха първите си пет тройки и започнаха 3 от 11 от полето.

Орландо е домакин на първия си плейофен мач от 21 април 2019 г. Това ще бъде първият за Кливланд посещение там след сезона след финалите на конференцията през 2009 г.