Донован Мичъл вкара 28, Джарет Алън има 20 точки, 17 борби, докато Кавс побеждават Клипърс със 118-108
AP News | 2024-01-30 | 05:04:05

КЛИВЛАНД (АП) — Донован Мичъл има 28 точки и 12 асистенции, а Джарет Алън удължи своята дабъл-дабъл поредица до 15 поредни мачове, извеждайки Кливланд Кавалиърс до победа със 118-108 над Лос Анджелис Клипърс в понеделник вечерта.

Айзък Окоро добави 17 точки – всичките през първото полувреме – докато Кавс удържаха късния мач на Клипърс завръщане и сложи край на петата победна серия на Лос Анджелис.

Кливланд е с 10-1 от 3 януари.

Кауай Леонард вкара 30, а Норман Пауъл 18 за Клипърс, които стигнаха до четири в последните две минути, но паднаха с 2-1 в гостуване от седем мача през сезона.

Пол Джордж вкара 13 при 3 от 11 стрелби за Лос Анджелис, преди да отпадне при фаул 3:07 минути преди края.

Алън завърши с 20 точки и 17 борби, разширявайки рекорда си за франчайз за последователни игри с двуцифрен брой точки и борби. Кавс имаха нужда от Алън да засили играта си, докато Евън Мобли отсъстваше с контузия в коляното, а любезният център направи това и много повече през последния месец.

Карис ЛеВърт от Кливланд, който разви умение за удряйки звънци у дома, пусна крачка назад преди клаксона – първоначално беше отсъдено 3 – за да даде преднина на Cavs с 88-81, влизайки в четвъртата позиция.

Cavs увеличиха преднината си до 12 преди Клипърс да отвърнат на удара и да стигнат до 112-108 на джъмпера на Амир Кофи. Въпреки това, Кофи пропусна наказателно хвърляне, което щеше да привлече Лос Анджелис още по-близо, а Мичъл изпусна 18-футов скок с оставащо 1:09.

Кливланд най-накрая е по-близо до пълната сила.

Мобли игра за първи път, след като претърпя операция на лявото коляно на 18 декември. Той завърши с 10 точки и девет борби за 21 минути. Кавс планират първоначално да ограничат времето му, докато той се върне в игрова форма.

Завръщането на Мобли се очаква бързо да бъде последвано от завръщането на Дариус Гарланд, след като пропусна 19 мача със счупена челюст. Пойнтгардът вероятно ще играе в сряда вечерта.

Мобли имаше някои силни моменти и няколко, в които показа ръжда от прекъсването си. През втората четвърт той хвана отскочил, дриблира по дължината на пода и проби защитата на Клипърс, преди да се заби.

Ленърд започна да се налага в края на втората четвърт, когато отбеляза три поредни гола притежания – всички скачачи от среден клас – докато Клипърс, които изоставаха с девет в началото, отвориха преднина от 51-44.

Въпреки това Кавс отговориха с поредица от 12-1, увенчана с тройка на Окоро от корнер за 1,3 секунди до края, за да поведат с 56-52 на полувремето.

Клипърс: във Вашингтон в сряда.

Кавалиърс: домакин на Детройт в сряда.