Донован Мичъл вкара 33 точки, Кавалиърс спечели място в плейофите със 129-120 победа над Пейсърс
AP News | 2024-04-13 | 04:24:34

КЛИВЛАНД (AP) — Донован Мичъл вкара 33 точки, Джарет Алън имаше 29 точки и 13 борби, а Кливланд Кавалиърс спечели място в плейофите с победа със 129-120 над Индиана Пейсърс в петък вечер.

Индиана дръпна до 120-118 с оставащи 2:04 след удара на Паскал Сиакам, но Дариус Гарланд отговори с 3 точки над Сиакам. Кавалиърс вкараха последните шест точки, завършили с игра за три точки на Айзък Окоро, завършила с негово салто.

Тайрис Халибъртън имаше 19 точки и 12 асистенции, Сиакам отбеляза 19 точки, а Майлс Търнър имаше 17 точки за Пейсърс, които все още могат да се класират за плейофите с победа или загуба на Филаделфия в неделя. Индиана спечели три поредни победи.

Гарланд и Карис ЛеВърт завършиха с по 16 точки, а Макс Стръс имаше седем точки и девет асистенции. Алън направи 13 от 14 удара за Кливланд, който спечели първите си последователни участия в плейофите, откакто направи четири поредни финала на НБА от 2015-2018 г.

Кавалерите влязоха в нощта с възможността да завършат на второ място и на седмо място в Изтока. Потенциалните семена на Индиана варираха между трето и осмо място.

Първите шест отбора продължават към плейофите, докато клубовете на седмо и осмо място ще бъдат част от турнира за игра.

„Това е ниво на равенство, каквото никога не е имало в моя 40 години в тази лига“, каза треньорът на Пейсърс Рик Карлайл. „Лигата еволюира в истинска, трудна лига всяка вечер.“

Аарън Несмит отбеляза девет точки в третия, а Халибъртън имаше осем, издърпвайки Индиана в рамките на 97-94, влизайки в четвъртия. Нападателят на Пейсърс Оби Топин изкълчи левия си глезен в периода и не се върна.

Кавалиърс изградиха преднина от 14 точки през втория и водеха със 70-59 на полувремето. Мичъл отбеляза 18 точки за 18 минути, а Алън имаше 16 точки и девет борби.

Пейсърс: Домакин Атланта в неделя.

Кавалиърс: Домакин Шарлът в неделя.