Донован Мичъл вкарва 29, докато Кавс се подобряват до 14-1 в последните 15 със 136-110 победа над Кингс
AP News | 2024-02-06 | 04:40:34

КЛИВЛАНД (AP) — Донован Мичъл имаше 29 точки, Макс Стръс добави 22 и Кливланд Кавалиърс победиха Сакраменто Кингс 136-110 в понеделник вечер за шестата си поредна победа и 14-та в 15 мача.

Кавс са с най-добър резултат 19-4 в лигата от 16 декември – когато титулярите Дариус Гарланд и Евън Мобли отпаднаха за неопределено време с контузии — и се изкачиха до номер 3 като цяло в Източната конференция.

Кливланд достигна рекорд за сезона с 23 тройки, като спечели деветия си пореден мач у дома и осмия от девет срещу отбори от Запада .

В момента няма значение срещу кого се изправят Кавс. Те щракат на всички цилиндри обидно и са здрави, след като бяха без Гарланд (счупена челюст) и Мобли (операция на коляното) в продължение на шест седмици.

Домантас Сабонис от Сакраменто имаше 12 точки, 19 борби и 15 асистенции за своя 15-и трипъл-дабъл този сезон, изравнявайки го с Никола Йокич от Денвър за лидерството в лигата.

Харисън Барнс добави 22, а Де'Аарън Фокс имаше 19, докато Кингс завършиха 5-2 в едно пътуване през целия сезон.

Джарет Алън имаше 19 точки, а Мобли добави 14 борби и седем асистенции в своите четвърти мач, откакто претърпяха операция миналия месец.

Кавс увеличиха преднината си от 15 точки на полувремето до 21 през третата четвърт, преди Фокс да отбележи 3, а Кевин Хюртер да вкара, за да дръпне Кингс в рамките на 13.

След това Сабонис грабна отскок в защита, но докато търсеше да направи изходен пас, Струс се промъкна зад него, изби топката далеч от големия човек на Кралете и заби тройка от корнер.

>

След това Мичъл удари още 3, за да изведе Кавс напред със 101-82.

Кралете затвориха в рамките на 10 в началото на четвъртата част, но Мобли се намеси вътре за кофа и Кавс отбелязаха три тройки — две от Карис ЛеВърт — в рамките на 79 секунди, за да си възвърне контрола.

Мачът беше завръщане у дома за треньора на Кингс Майк Браун, който имаше два престоя с Кавс (2006-10 и 2013-14). Браун има приятни спомени от времето си в Кливланд, където получи първия си старши треньорски концерт и създаде семейство.

Това е голяма седмица извън терена за Браун. Най-малкият му син, Камерън, е треньор по контрол на качеството за първата година на отбора на Сан Франциско 49-ърс, който се насочва към Супербоул.

„Мисля, че съм по-развълнуван от него“, каза Браун, който няма да може да присъства на мача, защото Кингс играят в неделя в Оклахома Сити. „Но ще гледам с фланелката си на 49ers.“

Кралете: Домакин Детройт в сряда.

Кавалиърс: Във Вашингтон в сряда .