Донован Мичъл вкарва 30, Кавалиърс отваря плейофите с упорита победа с 97-83 в мач 1 над Меджик
AP News | 2024-04-20 | 22:08:19

КЛИВЛАНД (AP) — Донован Мичъл вкара 30 точки, Джарет Алън има 18 борби и Кливланд Кавалиърс победи Орландо Меджик 97-83 в мач 1 от техните плейофни серии в Източната конференция в събота.

Евън Мобли добави 16 точки за Кливланд, който беше тормозен и отскочи само в пет мача от Ню Йорк Никс през следсезона 2023 г.

Това преживяване беляза Кавс, които влязоха в тези плейофи по-уверени, по-дълбоко (поне на хартия) и относително здрави след редовен сезон, изпълнен с контузии.

Мичъл беше забавен за два месеца с натъртване на лявото коляно, но гардът на звездите се движеше добре и приличаше много повече на себе си като единствената жизнеспособна офанзивна заплаха на Кливланд за повече от две четвъртини.

Паоло Банчеро от Орландо вкара 24 точки в своя дебютира в плейофите, но има девет загуби. Меджик стреля само 33% от полето – някои от тях се дължат на лоша стрелба, някои от тях заради защитата на Кливланд.

Мач 2 е в понеделник в шумния Rocket Mortgage FieldHouse, където феновете нямаха какво да аплодират миналата пролет.

Както Cavs преди година, на Magic липсва опит в плейофите и това си пролича.

p>

Нападението на Орландо беше неорганизирано и Банчеро твърде често се опитваше да форсира нещата. Той падна 9 от 17 от пода за 41 минути.

Кавс чакаха цял сезон за шанс за изкупление след провала в първия кръг от миналия сезон.

И докато бяха в контрол през по-голямата част от мача, те имаха само седем гола от игра за 18-минутен период и поведоха само с 60-56, когато Банчеро реализира игра от три точки при 4:24 оставащи в третата част.

Мичъл уреди нещата с една след друга кофа и Кливланд затвори третата с поредица от 13-2, която прати Кавс на четвъртата позиция, водейки с 15.

Меджик два пъти намали с 20- пасив от точки до девет в четвъртия, но Кавс отговориха и тройката на Мичъл при 4:44 оставащи точки сложи край на всяка мисъл за завръщане на Орландо.

Настроенията се разразиха между отборите през втората четвърт, което доведе до известно раздразнение, сочене с пръсти и отсъдени два технически фаула.

Мориц Вагнер от Орландо бутна изпаднал в неравновесие Мобли, докато той изпадаше граници на основната линия и пляскането му подразни Айзък Окоро от Кливланд, който бутна Вагнер и извади техническа грешка.

Мигове по-късно гардът на Меджик Маркел Фулц беше оценен с грубо 1 за нарушението си срещу Джордж Нианг, който управляваше към кошницата. На Нианг това не му хареса, тръгна към Фулц и беше ударен с T за подигравка, докато публиката на Кливланд ревеше.

Сякаш Кавс имаха нужда от напомняне, „I Won't Back Down“ на Том Пети беше изсвирена звуковата система на арената, тъй като фаулът на Фулц беше прегледан.

Кавс бяха решени да нанесат първия удар и го направиха от далечно разстояние.

Кливланд направи първите си пет тройки, включително отчаян удар от върха на Мичъл, който победи часовника за удар от 24 секунди, за да помогне на Кавс да открият преднина от 12 точки.

ДВА ЕДНАКИ

Докато Меджик и Кавс си приличат много, това е и с техните треньори.

Джамал Мозли от Орландо и Джей Би Бикърстаф са близки приятели, които разговарят често и дори бяха на почивка заедно със семействата си по време на почивката на Мача на звездите.

Докато си почиваха на плажа в Търкс и Кайкос, Бикерстаф се пошегува преди мач 1, че си е взел наум бележки за магията.